Panele ścienne pcv – czy to dobry pomysł na ścianę w łazience?

Panele ścienne pcv – czy to dobry pomysł na ścianę w łazience?

16 listopada, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Łazienka to pomieszczenie, które ma w naszych domach ogromne znaczenie. To tu odpoczywamy i rano, w pospiechu, szykujemy się do pracy. Jest to pomieszczenie, które musi być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jak zaaranżować ściany w łazience?

Nowoczesne rozwiązania

Jeszcze do niedawna na ścianach łazienki obowiązkowo musiały znaleźć się kafelki. Jest to rozwiązanie bezpieczne, ale nie oszukujmy się – innowacyjne nie jest.

Panele ścienne pcv to kolejny pomysł na aranżację ścian łazienki. Panele łazienkowe pcv wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć oraz zmienne temperatury, które dominują w łazience. Nie należy się bać, że po krótkim czasie łazienka ulegnie zniszczeniu, a my będziemy musieli przeprowadzać kolejny, kosztowny remont.

Jak zaaranżować ciekawą ścianę?

Panele łazienkowe pcv to ciekawe faktury i kolory. Jednocześnie trzeba pamiętać, że panele ścienne pcv nie muszą być zamontowane w całej łazience, od podłogi aż do sufitu. Można je również wykorzystać na jednej ścianie, a nie w całym pomieszczeniu.

Montując panele ścienne pcv warto poszukać ciekawych rozwiązań. Montując panele na wysokość 1/3 ściany a następnie malując ją na wybrany kolor uzyskany niebanalne pomieszczenie. Jednocześnie zamiast farby na ścianie można położyć tapetę, która również jest odporna na wilgoć. Taki sposób aranżacji daje niezliczone możliwości, których nie ogranicza nic z wyjątkiem naszej wyobraźni.

Do nowoczesnej łazienki sprawdzą się panele ścienne łazienkowe, w ciekawych mocnych kolorach. Dzięki temu łazienka będzie ciekawa i niebanalna. Część łazienki można pomalować, a na ścianie powiesić nowoczesną reprodukcję. Taka łazienka na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju.

Dla miłośników klasycznych rozwiązań bardzo ciekawe mogą być panele łazienkowe pcv imitujące drewno. Jest to tańszy sposób na uzyskanie pomieszczenia w klasycznej aranżacji. Drewno wprowadza do pomieszczenia elegancki i przytulny nastrój. Jest rozwiązaniem eleganckim, a co najważniejsze ponadczasowym. Łazienka, w której na ścianie znajdują się panele ścienne pcv imitujące drewno posłuży nam przez wiele lat.

Panele ścienne łazienkowe to sposób na zaaranżowanie nowoczesnej łazienki, której wykonanie jest łatwiejsze i tańsze niż zastosowanie płytek ceramicznych. Stawiając na jasne kolory optycznie powiększymy łazienkę. Wykorzystując mocny kolor wprowadzimy do łazienki ciekawy akcent. Jednocześnie panele ścienne pcv są całkowicie bezpieczne. Nie trzeba bać się, że pod panelami rozwiną się grzyby czy pleśń.