Nowoczesna protetyka stomatologiczna

Nowoczesna protetyka stomatologiczna

31 października, 2020 Wyłącz przez Adamin

Współcześnie uśmiech, który nie spełnia oczekiwań może być naprawiony dzięki protetyce stomatologicznej. Ten ważny dział stomatologii pozwala na przywrócenie prawidłowych funkcji uzębienia. Współcześnie stomatologia zaoferować może dwa podstawowe rodzaje uzupełnień. Dostępne są uzupełnienia stałe oraz ruchome.

Uzupełnienia stałe

Uzupełnienia stałe to doskonały sposób nie tylko na poprawę funkcjonalności uzębienia, ale również na poprawę jego wyglądu. Współczesna stomatologia zaoferować może wyjątkowo dużą liczbę uzupełnień protetycznych, ale szczególną popularnością cieszą się tzw. korony, mosty oraz licówki. To właśnie ten rodzaj uzupełnień protetycznych zaoferować może protetyka stomatologiczna Poznań jest miejscem, gdzie wszystkie podstawowe rodzaje uzupełnień są dostępne.

Inne rozwiązania, o których warto wspomnieć to wkłady koronowo-korzeniowe oraz wkłady koronowe. W przypadku wkładów ma się do czynienia z wypełnieniami, które są stosowane jedynie do odbudowy korony zęba. Jednak wkłady koronowo-korzeniowe oraz zwykłe wkłady koronowe nie są tym, z czym kojarzy się protetyka Poznań oferuje także dostęp do różnorodnych protez ruchomych. To właśnie one stanowią najczęstszy wybór wśród polskich pacjentów.

Protezy ruchome

Sporą popularnością cieszą się akrylowe protezy zębowe Poznań jest jednym z wielu miast, gdzie tego rodzaju protezy mogą być z łatwością założone. Cechą charakterystyczną tego rodzaju protez jest ich oparcie się o błonę śluzową, czego konsekwencją jest stosunkowo niska wydolność żucia. Dodatkowo każda osoba, która zdecydowała się na ten rodzaje protezy musi liczyć się z jej przemieszczaniem w jamie ustnej. Często jest to jedyne rozwiązanie, gdy pacjent zmaga się z tak zwanym bezzębiem.

Protezy szkieletowe

Oczywiście modele akrylowe to nie wszystkie protezy ruchome, jakie może zaoferować się współczesna protetyka Poznań, w którym wytwarzane są protezy ruchome, może także zaoferować dostęp do modeli szkieletowych. W przypadku tego rodzaju protez ma się do czynienia z konstrukcją w większej części stworzonej z metalu. W praktyce oznacza to, że są one łatwiejsze w użytkowaniu przez pacjentów. Warto również zwrócić uwagę, że ze względu na metalową konstrukcję istnieje możliwość stworzenia tzw. dodatkowych podpórek na zębach, dzięki czemu proteza zyskuje stabilne oparcie.

Jest to znacznie bardziej komfortowe rozwiązanie, aniżeli opieranie protezy na śluzówce. Dodatkowo dzięki tego rodzaju rozwiązaniu wydolność żucia jest nie dużo gorsze niż ma to miejsce w przypadku naturalnego uzębienia. Co jeszcze może zaoferować protetyka stomatologiczna Poznań jest odpowiednim miejscem, aby założyć protezę overdenture. W tym przypadku ma się do czynienia z protezami, które mogą opierać się na korzeniach naturalnych zębów lub na implantach.