Zalety kasetonów 3D

Zalety kasetonów 3D

20 sierpnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Odnowienie mieszkania to zawsze duże wyzwanie. Wiąże się z dodatkowymi kosztami, bałaganem i sprzątaniem. Trzeba też poświęcić urlop na samodzielne wykonanie prac lub wynająć drogą ekipę. To czarny scenariusz, który można zmienić stosując nowoczesne rozwiązania dekoracyjne.

Kasetony i panele dekoracyjne przychodzą na pomoc

Alternatywą dla uciążliwych remontów jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez producentów i dekoratorów wnętrz. Niewątpliwie należą do nich kasetony i panele 3D styropianowe. Przede wszystkim ich montaż nie wymaga uciążliwego wynoszenia mebli i zabezpieczania podłóg foliami. Wszystkie prace przebiegają szybko i czysto. Nie wymagają też szczególnych umiejętności. Wystarczy tylko przeczytać kilka instrukcji w internecie.

Najbardziej popularne są panele i kasetony sufitowe wykonane ze styropianu, które są bardzo tanie, cena metra kwadratowego to ok. 5 zł.
Równie popularne są kasetony ze styroduru (polistyren ekstradowany). Oba materiały wyróżniają się lekkością oraz plastycznością, dzięki temu można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne.
W sklepach można także spotkać kasetony wykonane z gipsu, drewna, a nawet betonu. Jednak ze względu na swoje właściwości mają one mniejsze zastosowanie.

Kasetony 3D – najnowsze trendy w dekoracji wnętrz

Choć kasetony styropianowe od lat wykorzystywane są do wykonywania sufitów podwieszanych, to dopiero kasetony sufitowe 3D otworzyły przed dekoratorami nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Ich wypukła struktura pozwala na odpowiednie wykorzystanie gry światłem i cieniem, zwłaszcza przy odpowiednim wykorzystaniu oświetlenia LED.

Kasetony sufitowe 3D pozwalają na obniżenie pomieszczeń o dużej wysokości, dzięki temu staną się bardziej przytulne. Pozwalają także na stworzenie wyjątkowej aranżacji wnętrza.
Panele 3D to dobry sposób na dekorację ścian w przedpokoju lub na klatce schodowej. Dobrze dobrane panele 3D sprawdzą się także w pokoju dziecięcym lub sypialni.

Zalety kasetonów 3D

Kasetony 3D styropianowe mają bardzo dobre właściwości akustyczne i termiczne. Dobrze wygłuszają pomieszczenie, chronią wnętrze przed nagrzaniem lub szybkim wyziębieniem.

Ich ogromną zaletą jest niezwykle prosty montaż. Nie wymagają trzymania wzoru, ponieważ przechodzi on płynnie między kasetonami, które można układać w pionie lub poziomie. Wystarczy przyklejać je do ściany za pomocą kleju montażowego. W przypadku uszkodzenia pojedynczego kasetonu można łatwo go wymienić na nowy.

Panele 3D styropianowe doskonale sprawdzą się w przypadku dekorowania całych ścian.