Laptop poleasingowy

Laptop poleasingowy

21 sierpnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Zakup nowego laptopa czasem jest związany ze sporym wydatkiem. Na taki koszt nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Często również nie chcemy lub z jakiegoś względu nie możemy wziąć kredytu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jak tanio kupić dobry laptop?

Dobry laptop w niskiej cenie to bardzo ciężkie do zrealizowania połączenie. Musimy w pierwszej kolejności założyć, że jeśli na laptopa chcemy wydać np. maksymalnie 1 000 zł, to w takiej sytuacji powinniśmy zapomnieć o tym, że w nasze ręce trafi sprzęt fabrycznie nowy. Musimy nasta wić się na to, że nasz laptop będzie używany. Nie oznacza to oczywiście, że taki sprzęt będzie się do niczego nie nadawał. Wbrew pozorom można znaleźć całkiem przyzwoitą elektronikę, z mocnymi i markowymi podzespołami w dość przystępnej cenie.

Jakie mamy opcje zakupu laptopów?

Warto zacząć od opcji, która może nie jest najtańszym wyborem na rynku sprzętu używanego, ale oferuje najbardziej przejrzyste warunki i najmocniejszy sprzęt, w dalszym ciągu w atrakcyjnych cenach. Chodzi tutaj o laptopy poleasingowe oraz notebooki poleasingowe. Leasing z założenia jest kierowany do firm oraz osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Ponieważ lesaing można wrzucać w koszty, mało kto ogląda się na wartość leasingowanego sprzętu.

Dzięki temu notebooki poleasingowe lub laptop poleasingowy to nawet po dwóch czy trzech latach bardzo mocna i sprzętowo aktualna maszyna. Cena takiego laptopa jest zazwyczaj o 60% niższa niż komputera nowego o zbliżonych parametrach. Dodatkowo laptopy poleasingowe są zazwyczaj dostosowane w standardzie premium, czyli np. przystosowane do podłączania do stacji dokującej.

Czy kupno poleasingowego komputera to ryzyko?

Każdy sprzęt, kiedy jest zakupiony jako używany, niesie ze sobą ryzyko posiadania wad ukrytych i wystąpienia wcześniej awarii. W przypadku laptopów poleasingowych ryzyko jest pomniejszone o ten fakt, że niemal każdy egzemplarz, jaki znajduje się w handlu, posiada gwarancję. Gwarancja ta nie jest równoważna z gwarancją udzielaną na sprzęt nowy, ale zazwyczaj trwa ona od 6 do 12 miesięcy.

Laptop poleasingowy, notebook lub każdego rodzaju elektronika, est to zdecydowanie korzystniejszą inwestycją niż kupowanie laptopa na rynku wtórnym, na przykład poprzez portal aukcyjny. Ryzyko takiej transakcji jest duże, ponieważ laptop nie ma żadnej gwarancji, a dodatkowo wiele przedmiotów może pochodzić z nielegalnych źródeł. Niestety ryzyko w takiej sytuacji jest naprawdę spore. Możemy stracić sprzęt bez rekompensaty.