Ortodonta w Gdyni – jak znaleźć najlepszego?

Ortodonta w Gdyni – jak znaleźć najlepszego?

7 marca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Stomatologia to rozległa dziedzina medycyny. Jedną ze specjalności jest ortodoncja. Ortodonta Gdynia zajmuje się przede wszystkim wadami zgryzu. Jak znaleźć dobrego ortodontę w Gdyni?

Ortodonta Gdynia Orłowo

Gdynia jest dość dużym miastem, w którym można znaleźć wiele gabinetów ortodontycznych. Jednak wybór konkretnego należy dokładnie przemyśleć. Ortodonta jest lekarzem specjalistą, który w głównej mierze koryguje złe ustawienie zębów. Dodatkowo w gabinecie ortodontycznym można także leczyć zęby zatrzymane. Do ortodonty należy się udać w przypadku, gdy zęby rosną nieprawidłowo. Im wcześniej zostanie podjęte leczenie, tym wada zgryzu szybciej zostanie naprawiona. Już u małych dzieci powinno się bacznie przyglądać łukowi zębowemu, aby sprawdzić, czy zęby mleczne prawidłowo się układają. Jeśli coś jest nie tak, to natychmiast powinno się odwiedzić gabinet ortodontyczny.

Jaki aparat ortodontyczny Gdynia pomaga w wadach zgryzu?

Znaczna część osób boryka się z nieprawidłowym zgryzem. Zęby już u małych dzieci zaczynają rosnąć nieprawidłowo, co wpływa znacząco nie tylko na estetyczny aspekt, ale także na komfort. Często też problemy pojawiają się w dorosłym wieku, gdy ósemki, czyli zęby mądrości zaczynają się wyżynać. W takich przypadkach szybkie efekty przynosi aparat ortodontyczny. Dostępne są aparaty stałe i ruchome. Ten drugi model zalecany jest dla dzieci, którym kształtują się zęby mleczne i pierwsze stałe. Stały aparat przynosi znacznie lepsze efekty, jednak leczenie trwa około dwóch lat. Stały aparat ortodontyczny Gdynia można założyć w każdym wieku. Jest on także skuteczny w przypadku leczenia diastemy, czyli przerwy między jedynkami, która czasami pojawia się w dorosłym wieku.

Jak wybrać gabinet ortodontyczny w Gdyni?

Ortodonta Gdynia Orłowo powinien być doświadczonym lekarzem. Przede wszystkim musi być to osoba empatyczna i komunikatywna. W gabinecie powinien panować porządek. Ważne jest podejście do małych dzieci, które bardzo często boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dobrze jest znaleźć gabinet ortodontyczny, w którym lekarz oferuje różne możliwości leczenia oraz posiada nowoczesny sprzęt. Oczywiście ważnym aspektem jest także cena. Jednak nie powinna być ona ostatecznym wyznacznikiem, gdyż zbyt niskie koszty leczenia mogą świadczyć o niskiej jakości materiałach użytych podczas zabiegów.