Organizacja kursów SEP

Organizacja kursów SEP

10 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Z pewnością każdy elektryk w Polsce kojarzy skrót SEP, czyli Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to organizacja, która zrzesza specjalistów z dziedziny elektryki z całej Polski i organizuje szkolenia, na których można uzyskać uprawnienia SEP Białystok.

Gdzie odbyć szkolenie SEP?

Nikt nie powinien mieć raczej problemów ze znalezieniem placówki, w której może odbyć szkolenie, ponieważ takie kursy są organizowane na terenie całego kraju. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs jest bardzo krótki i całość nie trwa dłużej niż kilkanaście godzin. Dlatego jest możliwość zdobycia uprawnień w ciągu jednego dnia. Jest to bardzo komfortowe i wygodne, zwłaszcza dla osób, które muszą dojeżdżać i uczęszczanie na zajęcia odbywające się w środku tygodnia, byłoby dla nich dużym problemem. Należy też pamiętać, że w ostatnich latach modne zrobiły się kursy online, które można odbyć w swoim mieszkaniu, bez wychodzenia z domu. Oczywiście egzamin i tak jest przeprowadzany stacjonarnie, więc trzeba będzie wyjść, ale wykłady można spokojnie oglądać na swoim komputerze. Trzeba jednak mieć na uwadze, że egzamin nie jest prosty i trzeba się do niego uczciwie przygotować. Nie da się również ściągać, ponieważ jest przeprowadzany w ustnej formie. Można więc liczyć tylko na siebie i wykorzystać wszystkie umiejętności nabyte podczas szkolenia.

Kto organizuje kursy?

Kursy SEP Białystok są prowadzone przez doświadczonych fachowców, którzy wiedzą praktycznie wszystko na temat elektryki. Oprócz wiedzy teoretycznej posiadają bardzo dużą wiedzę praktyczną, którą będą starali się przekazać. O zdobycie uprawnień najczęściej starają się ludzie młodzi, którzy dopiero co ukończyli technikum elektryczne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że uprawnienia SEP Białystok są ważne tylko 5 lat, dlatego po tym czasie trzeba je odnowić. Fakt ukończenia kursu SEP dobrze wygląda w CV i jest cenną informacją dla pracodawców, którzy często tego wymagają od kandydatów. Oczywiście kursy SEP Białystok nie są obowiązkowe, ale każdy kto poważnie wiąże swoją przyszłość z branżą elektryczną, powinien wziąć w nich udział. Jest to cenna lekcja i możliwość zdobycia nowego doświadczenia, które jest kluczowe w pracy elektryka. Należy pamiętać, że egzamin jest płatny, a jego koszt to 10% wynagrodzenia minimalnego w kraju. W 2021 roku w Polsce było to 2800 zł brutto, więc cena egzaminu wynosi 280 zł.