Jakie zalety ma nowoczesna stomatologia?

Jakie zalety ma nowoczesna stomatologia?

19 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Współczesna medycyna rozwija się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku stomatologii. Dentyści korzystają z coraz bardziej zaawansowanych urządzeń i materiałów, dzięki czemu są w stanie świadczyć usługi na wysokim poziomie.

Nowoczesne metody wypełniani zębów

Ubytki i uszkodzenia uzębienia są sporym problemem wielu ludzi. Zęby na co dzień narażone są na wiele niebezpieczeństw. Nowoczesna stomatologia Warszawa Ochota stwarza szansę na precyzyjne wypełnienie wszelkich niedoskonałości. Zamiast tradycyjnego wypełnienia można skorzystać ze znacznie skuteczniejszych metod leczenia. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają wypełnienia inlay i onlay. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych wkładach i nakładach koronowych, które charakteryzują się dużą odpornością na działanie sił mechanicznych. Dzięki wypełnieniom inlay i onlay można liczyć na zdecydowanie lepszą estetykę niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod leczenia.

Jakie zalety?

Nowe wkłady inlay i onlay doskonale nadają się do leczenia przede wszystkim ubytków w zębach bocznych. Dzięki nowoczesnym wkładom można bardzo precyzyjnie odwzorować kształt zęba. Do największych zalet można zaliczyć ochronę przed przebarwieniami. Dzięki niewielkim śladom interwencji stomatologicznej można liczyć również na wysoki stopień estetyki samego wypełnienia. Nowe wkłady mogą pochwalić się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli chodzi o żywotność, to wkłady inlay i onlay znacząco przewyższają tradycyjne materiały stomatologiczne.

Jak wygląda zabieg?

Wypełnienie inlay i onlay wymaga bardzo dużej precyzji, dlatego też stomatolog Warszawa Ochota powinien pochwalić się dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów. Wkłady koronowe są indywidualnie dostosowane do stanu uzębienia poszczególnych pacjentów. W pierwszej kolejności dentysta Warszawa Ochota bardzo dokładnie oczyszcza zęby i rozwiązuje mniejsze lub większe problemy z ewentualnymi zmianami chorobowymi. Kolejnym etapem jest pobranie górnej i dolnej linii zębów. Stomatolog Warszawa Ochota dokładnie bada zęby pod kątem kształtu i koloru, dzięki czemu możliwe jest ich idealne odwzorowanie. Pobrane wycinki wysyłane są do specjalnego laboratorium protetycznego, gdzie specjaliści przygotowują nowe wypełnienia. Dentysta Warszawa Ochota bardzo dokładnie analizuje stopień dopasowania wypełnienia koronowego do reszty zębów. Wypełnienie inlay i onlay przyklejane jest z wykorzystaniem specjalnego kleju.