Czego można dowiedzieć się na kursie sep 1kv?

Czego można dowiedzieć się na kursie sep 1kv?

19 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

W Polsce jest bardzo duże zapotrzebowania na fachowców z uprawnieniami sep 1kv, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm szkoleniowych, które oferują kurs sep 1kv. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo czego tak naprawdę można dowiedzieć się na szkoleniach dla przyszłych elektryków i czy w rzeczywistości warto na nie się zapisać.

Jaka jest tematyka szkoleń w zakresie uprawnień g1?

Na kursie sep 1kv poruszana jest tematyka dotycząca prawa energetycznego i ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych do 1 kV. Szkolenia są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z układem sieciowym, najpopularniejszymi elektronarzędziami i instalacjami elektrycznymi, które można spotkać na placach budowy. Instruktorzy na kursie zademonstrują jak prawidłowo wykonać nie tylko pomiar rezystancji izolacji instalacji, ale również jak dokonać pomiar rezystancji uziemienia i pomiary rezystywności gruntu. Jak wspomniano we wstępie firm szkoleniowych na rynku jest naprawdę bardzo dużo, dlatego też przed wybraniem konkretnej firmy warto dokładnie zapoznać się z pełną tematyką szkoleń.

Na jak długo są wydawane uprawnienia sep do 1kv?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że uprawnienia sep do 1kv nie są wydawane bezterminowo. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba odnawiać je co 5 lat, dzięki czemu będzie można zgodnie z prawem wykonywać swoją pracę. Energetyka rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też elektrycy muszą na bieżąco poszerzać swoją wiedzę i rozwijać dotychczasowe umiejętności techniczne. Warto wspomnieć także o tym, że w Polsce dość często zmienia się również prawo energetyczne.

Jak najłatwiej zdobyć uprawnienia?

Aby zdobyć uprawnienia sep do g1 należy oczywiście zdać stosowny egzamin. Aby się do niego odpowiednio przygotować warto zapisać się na profesjonalny kurs sep 1kv. Jeżeli chodzi o świadectwo kwalifikacji E, to dotyczy ono wyłącznie prac eksploatacyjnych. Świadectwo kwalifikacyjne D dotyczy z kolei dozoru nad osobami, które wykonują różnorodne prace eksploatacyjne. Przed zapisaniem się na kurs sep 1kv warto poważnie zastanowić się nad tym, jaka grupa uprawnień w rzeczywistości nas interesuje. Warto wspomnieć także o tym, że egzamin sep G1 zdaje się w formie ustnej. Stosowne świadectwo kwalifikacyjne zdobywa się automatycznie po zaliczeniu egzaminu inie ma innej drogi do jego zdobycia. Pamiętać należy również o tym, że do kursu mogą przystąpić osoby bez specjalistycznego wykształcenia.