Nowoczesne protezy zębowe: przegląd, zalety i ceny

Nowoczesne protezy zębowe: przegląd, zalety i ceny

11 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

W kategorii protetyka do wyboru jest obecnie wiele różnych typów uzupełnień. Wśród nich znajdują się również nowoczesne protezy, które znacznie przewyższają te, które przez lata używane były przez pacjentów. Czym wyróżniają się nowoczesne protezy zębowe?

Rodzaje nowoczesnych protez zębowych

Gdy chodzi o protezy zębowe Poznań to jedno z tych miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z szerokiej gamy usług protetycznych, także na bazie najnowocześniejszych rozwiązań.

Nowoczesna protetyka stomatologiczna Poznań – w tej dziedzinie do dyspozycji pacjentów są między innymi protezy jak:

  • protezy szkieletowe – rodzaj ruchomych protez zębowych o konstrukcji zapewniającej wysoki poziom komfortu i trwałość
  • mostki protetyczne – umieszczane są one nad wyrwanym zębem, aby zamaskować jego brak, wykonuje się je głównie z wytrzymałej porcelany
  • korony protetyczne – wykonane także z porcelany, służą do uzupełniania pojedynczych braków zębowych
  • implanty stomatologiczne – to obecnie najnowocześniejsze protezy zębowe w Poznaniu i w całej Polsce, które mogą w pełni zastąpić cały ząb wraz z jego korzeniem

W gabinetach, których domeną jest protetyka Poznań, można skorzystać ze wszystkich powyższych uzupełnień oraz usług dodatkowych, między innymi leczenia, zdjęć RTG.

Gd

zie wykonać nowoczesną protezę zębową?

Gdy chodzi o nowoczesne protezy zębowe Poznań oferuje je w prywatnych gabinetach, podobnie jak inne miasta w kraju. Niestety, w ramach NFZ pacjenci mogą liczyć tylko na niższej klasy protezy akrylowe.

Zatem warto poszukać sprawdzonego gabinetu oferującego usługi w obszarze protetyka stomatologiczna Poznań, aby otrzymać protezę zębową, która będzie estetyczna, trwała i wytrzymała.

Nowoczesne protezy zębowe – dlaczego warto?

Z nowoczesnych protez zębowych w Poznaniu korzysta obecnie wielu pacjentów. Co decyduje o powodzeniu takich właśnie protez?

Współczesna protetyka stomatologiczna Poznań to przede wszystkim większy komfort dla pacjenta, który może bez problemu jeść różne pokarmy i mówić. Dobre protezy wyglądają również naturalnie i zapewniają piękny uśmiech. Ponadto są trwałe, więc mogą służyć latami.

Ceny nowoczesnych protez zębowych

W sektorze jak protetyka Poznań działa wiele gabinetów, które zapewniają swoim pacjentom dostęp do nowoczesnych protez. Ceny zależne są od wybranego typu uzupełnienia.

Ruchome protezy szkieletowe to wydatek od około 800 złotych wzwyż, natomiast za koronkę lub mostek należy zapłacić od 1500 złotych. Najwięcej kosztują implanty zębowe – za takie protezy w Poznaniu trzeba zapłacić od 3500 złotych wzwyż.