Licówki – co trzeba wiedzieć przed ich założeniem?

Licówki – co trzeba wiedzieć przed ich założeniem?

11 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Przebarwienia, nierówne zęby czy diastema, która szpeci uśmiech to powody, które skłaniają wiele osób do założenia licówek. Jest to zabieg, który może w znaczący sposób wpłynąć na nasz wygląd. Co trzeba wiedzieć o licówkach przed zabiegiem?

Kiedy zakładamy licówki?

Licówki Poznań to cienkie płatki, które mocowane są na zębach. Jest to świetny sposób, by ukryć wszelkie niedoskonałości uśmiechu.

Powodów do założenia licówek może być bardzo wiele. Najczęściej są one wykorzystywane, gdy zęby tracą ładny, biały kolor. Warto również wykorzystać osiągnięcia stomatologii estetycznej Poznań, by pozbyć się nierówności. Uszkodzenia mechaniczne, złamania, ukruszenia zębów również można skorygować zakładając licówki.

Licówki Poznań można założyć na wszystkie zęby, ale również można nakładać na pojedyncze zęby.

Jak wygląda zakładanie licówek?

Stomatologia estetyczna Poznań to sposób na zlikwidowanie wielu niedoskonałości. Jedną z metod jest założenie licówek. Warto pamiętać, że nie jest to zabieg, który można wykonać w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Potrzebnych jest kilka spotkań..

W trakcie pierwszej wizyty lekarz stomatolog diagnozuje wszystkie problemy, z którymi boryka się pacjent. Przed założeniem licówek Poznań zęby pacjenta muszą być wyleczone, należy usunąć osad oraz kamień nazębny. Dopiero na zdrowe zęby można nałożyć licówki.

Kolejnym etapem zakładania licówek na zęby jest wykonanie makiety zębów, która zostaje wysłana do laboratorium. Tam powstają licówki. Kolejna wizyta przebiega na przymierzeniu zrobionych licówek. Po kilku dniach, gdy pacjent przyzwyczai się do swojego wyglądu, można podjąć decyzję, czy licówki mają zostać na stałe czy zostaną poprawione.

Chcąc założyć licówki Poznań należy usunąć odrobinę szkliwa. Usuwane jest nie więcej niż 1 mm. W laboratorium powstają licówki porcelanowe. W tym czasie pacjent korzysta z licówek tymczasowych. Ostatnim etapem przemiany jest założenie na stałe licówek.

Licówki cena Poznań może różnić się w zależności od materiału, z jakiego będą wykonane. Najtańsze są licówki kompozytowe, których cena waha się od 250 do 350 złotych za ząb. Porcelanowe licówki cena Poznań to koszt od 700 złotych nawet do 1500 za ząb.

Stomatologia estetyczna Poznań to często jedyny ratunek, by poprawić wygląd swojego uzębienia. Warto pamiętać, że piękne, zdrowe zęby to nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim dobre samopoczucie. Osoby, które wstydzą się swojego wyglądu, nie chcą się uśmiechać, mają szansę na odzyskanie radości życia. Piękny uśmiech jest bezcenny.