Okładzina ścienna PCV jest estetyczna i wytrzymała. Gdzie ją zamontować?

Okładzina ścienna PCV jest estetyczna i wytrzymała. Gdzie ją zamontować?

18 grudnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Może imitować beton, kamień, drewno, cegłę lub płytki ceramiczne – okładzina ścienna to szybki sposób na odmianę wyglądu wnętrza. Jest nie tylko estetyczna, ale również wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Gdzie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy miejsca, w których można ją zamontować.

Okładzina ścienna PCV do kuchni – świetna nad blat

Miejsce nad blatem jest narażone na łatwe zabrudzenie, dlatego warto dodatkowo je zabezpieczyć. Okładzina ścienna PCV może być wtedy znakomitą alternatywą dla droższych i trudniejszych w montażu materiałów, na przykład kafelków.

Nad blat kuchenny warto wybrać gładkie, łatwe w czyszczeniu okładziny ścienne, na przykład przypominające płytki ceramiczne. Modne są kafelki o wyglądzie cegiełek, można też zdecydować się na te imitujące płytki marokańskie o różnokolorowych ornamentach.

Okładziny są odporne na wilgoć, dlatego można łatwo zmywać je z użyciem detergentów. Należy pamiętać o tym, że okładzina ścienna nie powinna być narażona na bezpośredni kontakt z płomieniem, na przykład kuchenki gazowej.

Okładzina ścienna PCV do salonu – stylowa dekoracja wnętrza

Szukasz prostego sposobu na metamorfozę salonu? Okładzina ścienna PCV to również kapitalny pomysł na wykończenie ścian w pokoju dziennym, aby nadać mu efektowny wygląd.

Najlepiej zdecydować się na zastosowanie okładziny ściennej na jednej ze ścian, na przykład na tej, na której umieszczony jest telewizor. W salonie w stylu nowoczesnym świetnie będzie wyglądać okładzina przypominająca kamień naturalny, na przykład łupek. We wnętrzach w stylu loft sprawdzi się z kolei ta imitująca cegłę albo beton. Interesującą propozycją będą też okładziny ścienne z efektownymi tłoczeniami o geometrycznych wzorach.

Okładzina ścienna PCV do łazienki – zamiast płytek ceramicznych

Ze względu na odporność na wilgoć okładzina ścienna świetnie sprawdzi się w łazience. Może być zamontowana przy umywalce, wannie, a nawet pod prysznicem. Jest znacznie łatwiejsza w układaniu niż płytki ceramiczne i wygląda równie efektownie.

Instalacja okładziny ściennej PCV w łazience wymaga odpowiedniego wykończenia szczelin pomiędzy sąsiadującymi panelami, aby uzyskać szczelne połączenie. Należy wtedy pokryć je z użyciem kleju do okładzin PCV – można zakupić go w sklepach zajmujących się ich sprzedażą.

Poza powyższymi pomieszczeniami okładziny ścienne sprawdzą się również w innych przestrzeniach, na przykład na korytarzach, klatkach schodowych, w sypialniach lub w pokojach dziecięcych. To uniwersalny materiał na ściany.