Czy warto kupić komputer poleasingowy?

Czy warto kupić komputer poleasingowy?

2 grudnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach trudno jest obyć się bez komputera. Służą one nie tylko do rozrywki, lecz również i do pracy, czy też do czerpania zwykłych informacji ze świata. Niestety maszyny te należą do zdecydowanie droższych domowych sprzętów, co sprawia, że nie każdy jest w stanie sobie na taki pozwolić. Na szczęście na rynku dostępne są również komputery używane np. poleasingowe.

Czym jest komputer poleasingowy?

Jeśli kogoś interesują tanie laptopy, bez wątpienia wie, czym są komputery poleasingowe. Takie modele stanowią zdecydowanie największe źródło używanych komputerów na rynku. Czym one właściwie są?
Komputery poleasingowe są takim sprzęt, który używany był przez pracowników firmy, będącej właścicielem danego urządzenia. Oczywiście nie był on kupiony za gotówkę, lecz wzięty był w leasing. W chwili, gdy się on zakończył, sprzęt został oddany do sprzedaży, a zamiast jego kupiono nowy, najpewniej również na leasing.

Jakie są najważniejsze zalety komputerów poleasingowych?

Co jednak konkretnie sprawia, że jeśli kogoś interesują używane komputery i tanie laptopy, to łączy te dwie cechy i udaje się do klepu z poleasingowymi komputerami? Najważniejszą zaletą takich urządzeń jest ich naprawdę rewelacyjny stan techniczny. Dzięki temu, że przez cały czas były one pod nadzorem pracowników odpowiedzialnych za sprzęt firmy, są one w naprawdę dobrej kondycji. Nie tylko nie są pełne niepotrzebnego oprogramowania, lecz również są wyczyszczone, bez uszkodzeń mechanicznych czy też żadnych większych i poważniejszych skaz. Co równie ważne, jest to sprzęt bardzo młody. Leasingi rzadko kiedy brane są na więcej niż 2, czy też trzy lata, więc taki właśnie wiek posiadają poleasingowe modele. Dzięki temu za średnio wysoką cenę można kupić sprzęt prawie nowy i doskonale zachowany.

Czy warto kupić taki komputer?

Powstaje zatem zasadnicze pytanie, czy warto takie używane komputery kupować? W końcu jest to model, który jakieś wady musi posiadać, i które mogą skłaniać potencjalnych klientów do wybrania czegoś innego. Zdecydowanie najważniejszą wadą jest w tym wypadku cena, która jest nieco wyższa niż w przypadku modeli kupowanych od osób prywatnych. Drugą wadą jest to, że te modele komputerów trudno jest nazwać gamingowymi. Nie są to typowo biurowe maszyny, służące jedynie do arkuszy kalkulacyjnych, lecz z drugiej strony nie są to również komputery przeznaczone do gier. Jeśli jednak ktoś potrzebuje komputer domowy, w dobrej cenie i dobrym stanie, zdecydowanie powinien się takimi właśnie poleasingowymi komputerami zainteresować, ponieważ z pewnością spełnią one oczekiwania.