Stomatologia dziecięca – z myślą o najmniejszych

Stomatologia dziecięca – z myślą o najmniejszych

20 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Pierwsze wizyty u dentysty dla małego dziecka są kluczowe, ponieważ kształtują późniejszy jego stosunek do kolejnych wizyt. Żaden rodzic nie chce, aby wywoływały płacz i strach, dlatego warto skorzystać z gabinetu stomatologicznego, który został stworzony właśnie z myślą o najmniejszych dzieciach. To gwarancja, że wizyta przebiegnie zgodnie z planem.

Dentysta dziecięcy Łódź kiedy na pierwszą wizytę?

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca Łódź to leczenie zachowawcze oraz profilaktyka stomatologiczna dzieci od 1 miesiąca życia, zazwyczaj jednak pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym następuje nieco później, gdy pojawi się pierwszy ząb. Oczywiście można ją przesunąć jeszcze bardziej w czasie, pod warunkiem, że nie pojawiają się żadne niepokojące objawy, w tym przede wszystkim oznaki próchnicy.

Warto jednak wybrać się na wizytę w celu tylko skontrolowania pierwszych ząbków, ponieważ jest raczej pewne, że będzie to wizyta przyjemna, a tym samym również kolejne będą podobne. Pierwsza wizyta należy do tych adaptacyjnych, kiedy to dziecko zaznajamia się z lekarzem, personelem, gabinetem oraz jego sprzętami. Dzięki temu przestrzeń wydaje się znacznie bardziej bezpieczna i milsza.

Stomatolog dziecięcy Łódź – co znajduje się w ofercie?

W gabinecie stomatologicznym dla dzieci wykonuje się przede wszystkim leczenie próchnicy oraz zabiegi profilaktyczne. Leczenie wykonuje się w razie potrzeby z zastosowaniem żelu znieczulającego o przyjemnym zapachu i smaku lub gazu rozweselającego, który jest całkowicie bezpieczny dla dzieci.

Stomatologia dziecięca Łódź to także zabiegi profilaktyczne, które mają na celu zabezpieczenie delikatnych mleczaków przed atakiem próchnicy i jest to na przykład lakowanie. Stomatolog dziecięcy Łódź zapewnia także interesujący instruktaż, jak właściwie szczotkować zęby.

Dentysta dziecięcy Łódź to również leczenie ortodontyczne na każdym etapie rozwoju dziecka. Wczesne wykrycie nieprawidłowości to bardzo często krótsze i bardziej efektywne leczenie.

Gabinet stworzony z myślą o maluchach

Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ ma znaczący wpływ na samopoczucie dziecka. Zdecydowanie łatwiej odnajduje się ono w przyjemnym dla oka i kolorowym otoczeniu oraz wyposażonym w ciekawe sprzęty. W gabinecie można, m.in. posłuchać muzyki, obejrzeć bajkę, a także wybrać kolorową plombę. Personel udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i pozwoli dokładnie przyjrzeć się dentystycznym instrumentom i sprzętom.