Jakie usługi oferuje dziecięcy stomatolog Wolsztyn?

Jakie usługi oferuje dziecięcy stomatolog Wolsztyn?

16 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Nowoczesna stomatologia dziecięca oferuje bardzo wiele możliwości, dlatego też leczenie zębów małym dzieciom wcale nie musi źle się kojarzyć. Dziecięcy stomatolodzy Wolsztyn mogą zaproponować nie tylko kolorowe wypełniania, ale również znieczulenia pod postacią smakowych żeli i specjalnego sprayu.

Sedacja wziewna – co warto wiedzieć?

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa sedecja wziewna, która jest bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłego znieczulenia. Mowa tutaj oczywiście o gazie rozweselającym, który jest niczym innym jak połączeniem tlenu i podtlenku azotu. Opisywany gaz rozweselający działa nie tylko przeciwbólowo, ale również uspokajająco. Stomatolog Wolsztyn stosuje sedacje wziewną przede wszystkim u tych małych pacjentów, którzy w szczególności boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Lakowanie zębów

Dziecięcy dentysta Wolsztyn może zaproponować lakowanie zębów, które w dużym skrócie mówiąc polega po prostu na uszczelnianiu bruzd. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów profilaktycznych, dzięki któremu można zabezpieczyć bruzdy trzonowe i przedtrzonowe za pomocą specjalnego lakieru szczelinowego. Opisywana substancja bardzo dokładnie pokrywa zęby, dlatego też znacząco ogranicza się ryzyko pojawienia próchnicy. Stomatolog Wolsztyn lakieruje przede wszystkim te zęby, które bardzo trudno jest wyczyścić szczoteczką.

Lakierowanie zębów

Oprócz lakowania stomatolodzy Wolsztyn mogą zaproponować także lakierowanie, czyli specjalny zabieg mający na celu wzmocnienie młodych zębów za pomocą specjalnego preparatu fluorowego. W dużej mierze to właśnie dzięki lakierowaniu szkliwo zębów jest wzmocnione i może pochwalić się dużą odpornością na próchnicę i szkodliwe działanie różnorodnych kwasów z pożywienia.

Ozonowanie zębów

Ozonowanie zębów to bardzo szybka i co najważniejsze całkowicie bezbolesna metoda leczenia wczesnej fazy próchnicy. Ozonowanie cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Dzięki nowoczesnej stomatologii można wykorzystać bakteriobójcze właściwości ozonu, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest zahamować zmiany chorobowe zęba.

Czym wyróżnia się dobry stomatolog dziecięcy?

Dziecięcy dentysta Wolsztyn wyróżnia się nie tylko ogromnym doświadczeniem, ale również specjalistyczną wiedzą w zakresie leczenia zębów u małych dzieci. Dziecięcy dentyści charakteryzują się także dużym spokojem i cierpliwością. Ogromną rolę odgrywa wizyta adaptacyjna dziecka. Podczas pierwszej wizyty nie powinno wykonywać się bolesnych i stresujących zabiegów.