Dentysta Wrocław – profesjonalny gabinet

Dentysta Wrocław – profesjonalny gabinet

15 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Na zdrowe i ładne zęby składa się wiele czynników, w tym przede wszystkim prawidłowa profilaktyka. Nie mniej ważne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, które pozwolą wcześniej wykryć ewentualne nieprawidłowości i tym samym uniknąć poważnych chorób zębów oraz dziąseł. Dobry dentysta Wrocław zadba o właściwą profilaktykę oraz, jeśli będzie to konieczne, to również o leczenie.

Stomatolog Wrocław – kontrola i profilaktyka

Zgłoś się do dentysty nie tylko wtedy, gdy pojawia się ból zębów – systematyczne badanie kontrole uchroni przed poważnymi ubytkami spowodowanymi próchnicą, które może prowadzić do innych poważniejszych chorób, jakim jest między innymi zapalenie miazgi zębowej. Nie mniej ważna jest profilaktyka, która obejmuje właściwą higienę jamy ustnej i zębów w domu, a także zabiegi w gabinecie dentystycznym. Stomatolog Wrocław wykonuje przede wszystkim takie zabiegi profilaktyczne jak usuwanie kamienia, lakowanie, fluoryzację czy piaskowanie.

Dobry dentysta Wrocław – stomatologia zachowawcza i endodoncja

W zakres usług gabinetu stomatologicznego wchodzi zarówno kontrola, jak i klasyczne wypełnianie ubytków kompozytem oraz w przypadkach bardziej zaawansowanych również leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe jest czasami ostatnią deską ratunku dla zęba, dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularna kontrola, które pozwolą uniknąć takich sytuacji i jak najdłużej cieszyć się naturalnym uzębieniem. Leczenie kanałowe wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia, a długość leczenia oraz cena uzależnione są od wielkości i stopnia zaawansowania zapalenia miazgi zębowej. W celu właściwej diagnozy, która decyduje również o skuteczności leczenia kanałowego, wykonuje się zdjęcie RTG.

Stomatologia estetyczna – dentysta Wrocław

Osobna kategorię zabiegów stanowią takie, które mają przede wszystkim za cel poprawić wygląd zębów pod względem estetycznym. Dentysta Wrocław wykona więc wybielanie, bonding, nałoży licówki oraz zastosuje również inne metody i sposoby na uzyskanie pięknego uśmiechu zawsze zgodnie z potrzebami pacjenta.

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi również protetyka, która ma za zadanie odtworzenie uzębienia. W gabinecie stomatologicznym wykonuje się więc protezy zębowe na implantach oraz tradycyjne pełne oraz częściowe, które zawsze dostosowywane są do osobistych preferencji i potrzeb każdego pacjenta. Ostatecznie to pacjent decyduje o rodzaju sztucznego uzębienia.