Kontrola zgryzu u ortodonty

Kontrola zgryzu u ortodonty

20 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Ortodonta jest lekarzem stomatologiem specjalizującym się w zapobieganiu nieprawidłowościom narządu żucia. Ortodonta dziecięcy Olsztyn leczy zaburzenia oraz problemy występujące w obrębie szczęki. Do ortodonty zgłaszamy się najczęściej, gdy zaobserwujemy, że zęby zaczynają krzywo rosnąć.

Wizyty u ortodonty Olsztyn

Najważniejsze to poznać przyczyny powstania schorzenia i na tej podstawie dopasować odpowiednią formę leczenia. Zaprzestanie noszenia aparatu ortodontycznego sprawia, że zęby wracają do swojego pierwotnego położenia. Wynikiem schorzeń laryngologicznych może być często oddychanie przez usta, które niestety jest bagatelizowane przez wiele osób. Leczenie laryngologiczne składa się z kilku etapów, ale bardzo ważne jest, żeby aparat ortodontyczny Olsztyn był idealnie dopasowany do pacjenta, ponieważ tylko wtedy efekty mogą być zadowalające, a wada zgryzu nie będzie się pogłębiać. Pierwszym etapem jest likwidacja oddychania przez usta, z czym wiele osób ma niestety problem. Złe nawyki z dzieciństwa przekładają się niestety na problemy w życiu dorosłym, dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Trzeba także wzmocnić mięśnie warg, które nie mają odpowiedniego napięcia. Przydatne mogą być do tego ćwiczenia, które z łatwością można znaleźć w internecie. Dopiero na samym końcu wada zgryzu korygowana jest przy pomocy aparatu. Należy pamiętać, żeby wybierać tylko sprawdzone i renomowane placówki stomatologiczne, które cieszą się dobrą opinią. Istnieją różne przyczyny powstania wady zgryzu. Jeżeli zęby są nieprawidłowo ustawione i stłoczone to znacznie ciężej jest je dokładnie oczyścić.

Regularne kontrole u lekarza ortodonty

To oznacza, że w trudno dostępnych miejscach mogą zacząć powstawać ubytki. Ortodonta Olsztyn może oczywiście naprawić ten problem, ale niezbędne są systematyczne wizyty. Do zmian patologicznych doprowadza także złe ustawienie zębów, które w konsekwencji prowadzi do przeciążeń. Sytuację może naprawić właściwie dobrany aparat ortodontyczny Olsztyn, który będzie dopasowany do profilu szczęki danej osoby. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wady zgryzu mogą nawet czasem ograniczać ruchy żuchwy lub całkowicie uniemożliwiać odgryzanie. Niestety to poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie i sprawia, że nawet najprostsze czynności są ciężkie do wykonania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ortodonta dziecięcy Olsztyn może również naprawić wady zgryzu, które są bezpośrednio związane z zaburzeniami mowy. Niewyraźna dykcja jest często skutkiem problemów ze zgryzem.