Jak dobry stomatolog w Sosnowcu może usuwać kamień nazębny?

Jak dobry stomatolog w Sosnowcu może usuwać kamień nazębny?

24 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Kamień nazębny jest niezwykle trudny do usunięcia. Na szczęście każdy dobry dentysta Sosnowiec wie, jak można się go pozbyć. Zabieg profesjonalnego usunięcia kamienia może składać się z kilku etapów, które – co ciekawe – mogą być też stosowane pojedynczo i zamiennie.

Skaling – pierwszy etap usuwania kamienia

Sprawdzony i dobry stomatolog w Sosnowcu najpewniej rozpocznie usuwanie kamienia nazębnego od tak zwanego skalingu. Proces ten polega w głównej mierze na oddziaływaniu na powierzchnię zęba za pomocą urządzenia zwanego skalerem ultradźwiękowym. Przedmiot ten generuje drgania o określonej amplitudzie i częstotliwości, a co za tym idzie – po przyłożeniu do zębów wprawia je w analogiczny ruch. Dzięki temu kamień znajdujący się na ich powierzchni zaczyna się rozpadać, a co za tym idzie – zostaje z łatwością usunięty (wypłukany) z jamy ustnej..

Dobry stomatolog w Sosnowcu stosuje piaskowanie

Kolejnym etapem wielofazowego usuwania kamienia nazębnego jest tzw. piaskowanie, które – tak jak w branży remontowej – polega na oddziaływaniu specjalnych cząsteczek na ząb. Oczywiście w realiach stomatologicznych owe cząsteczki mają delikatną, choć kulistą strukturę. Dzięki temu ich oddziaływanie na szkliwo nie powoduje jego stopniowego matowienia. Warto pamiętać, że nie każdy piasek jest w pełni bezpieczny! Jeśli stomatolog Sosnowiec proponuje realizację tego zabiegu za bardzo niską cenę, to lepiej nie korzystać z jego usług. Tańsze piaski nie są bowiem idealnie wyprofilowanymi, kulistymi cząsteczkami. Mogą one zatem uszkodzić szkliwo, a także doprowadzić do jego stopniowego zmatowienia (o nadwrażliwości dziąseł już nie wspominając).

Skuteczne polerowanie zębów

Kolejnym etapem usuwania kamienia nazębnego jest polerowanie zębów. Zabieg ten odbywa się najczęściej w sposób dwuetapowy. Na samym jego początku nakłada się na zęby specjalną pastę, a następnie – przykłada do nich specjalną, obrotową szczoteczkę polerską. Dzięki temu zęby nie tylko zostają skutecznie oczyszczone z pozostałości kamienia nazębnego, ale też są dużo lepiej chronione np. przed próchnicą. Jest to zasługą m.in. specjalnych jonów fluoru, które skutecznie zabezpieczają powierzchnię zębów.

A na koniec… laseroterapia

Doświadczony dentysta Sosnowiec zaproponuje też zabieg laseroterapii biostymulującej, który tak naprawdę jest ostatnim etapem wizyty u specjalisty. W jego trakcie odbudowana zostaje struktura zębów, a także wzmocnione zostają dziąsła. Dlatego jeśli po w/w czynnościach pojawia się u pacjentów jakikolwiek dyskomfort, to po laseroterapii zostanie on skutecznie wyeliminowany.

Podsumowując, tylko dzięki tak rozbudowanym i wieloetapowym zabiegom, stomatolog Sosnowiec może skutecznie usunąć z zębów zalegający kamień nazębny.