Na czym polega chirurgia szczękowa?

Na czym polega chirurgia szczękowa?

19 listopada, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Chirurgia szczękowa Sosnowiec wbrew pozorom polega nie tylko na zabiegach usuwania zębów z zębodołów. Chirurdzy zajmują się także resekcją wierzchołków korzeni, czy też stabilizacją kości. Z dobrodziejstwa chirurgi szczękowej powinny skorzystać przede wszystkim te osoby, które mają mniejsze lub większe problemy ze zniekształceniem twarzoczaszki.

Problemy z wadami zgryzu

Gdy w grę wchodzi nieprawidłowy zgryz, to wówczas chirurg dentystyczny Sosnowiec wkracza do akcji. Fachowa pomoc jest niezbędna nie tylko przy nadmiernym wysunięciu żuchwy, ale również przy zwężeniu szczęki. Chirurg stomatolog Sosnowiec pomóc może również przy zgryzie otwartym. Pamiętać należy o tym, że przy wielu nieprawidłowościach w budowie brody pomóc może tylko chirurgia szczękowa. Dzięki nowoczesnej stomatologii bez problemu można wymodelować dolną część twarzy i co najważniejsze można nadać jej odpowiedni kształt.

Skomplikowane urazy powypadkowe

Doświadczony chirurg dentystyczny Sosnowiec pomóc może również u pacjentów z urazami powypadkowymi. Przy złamaniach kości w obrębie szczęki, twarzy i żuchwy niezbędna jest oczywiście fachowa pomoc chirurgiczna. Sam zabieg w dużym skrócie mówiąc polega na umieszczeniu specjalnych protez, szyn, czy też metalowych mikropłytek. W dużej mierze to właśnie dzięki wymienionym materiałom można dokładnie odtworzyć kształt kości i odpowiednio je zabezpieczyć.

Moda na implanty

Współczesna chirurgia szczękowa Sosnowiec coraz częściej skupia się na wszczepianiu specjalnych implantów. Jest to w chwili obecnej jedna z najpopularniejszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz więcej pacjentów może skorzystać z ich dobrodziejstwa. Opisywanym zabiegiem zajmuje się chirurg stomatolog Sosnowiec z kwalifikacją implantologiczną. To właśnie doświadczony chirurg odpowiada za rekonstrukcję materiału kostnego podłoża, czy też przygotowanie dziąsła do wszczepienia wkładki implantologicznej.

Czym zajmuje się doświadczony chirurg szczękowy?

Chirurg dentystyczny Sosnowiec w swojej pracy zajmuje się różnorodnymi przypadkami. Oprócz chirurgii stomatologicznej i plastycznej, chirurdzy są bardzo pomocni także w onkologii i traumatologii. Interwencja chirurga jest niezbędna przy zniekształceniach twarzy i różnorodnych wadach zgryzu. Pomoc jest wskazana także przy stanach zapalnych.