Leczenie ortodontyczne dorosłych i dzieci

Leczenie ortodontyczne dorosłych i dzieci

13 grudnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Do wizyty u ortodonty skłaniają nas przede wszystkim względy estetyczne. Jednak nie jest to jedyna przyczyna, aby odwiedzić tego specjalistę. Często niezbędna jest na przykład wizyta u laryngologa lub innego lekarza. Jakkolwiek by nie było, leczenie ortodontyczne zalecane bywa z bardzo wielu przyczyn i nie zawsze jest to tylko poprawa estetyki uśmiechu.

Przyczyny wad zgryzu, czyli kiedy wybrać się do ortodonty

Jeszcze do niedawna gabinet ortodonty odwiedzali przede wszystkim rodzice z dziećmi, którzy zauważyli nieprawidłowości w ich uzębieniu. Mogą być tego bardzo różne przyczyny, a do najważniejszych zalicza się nieprawidłowe nawyki, np. zbyt długie korzystanie ze smoczka, ssanie palca, a także oddychanie przez usta, które może wynikać ze schorzeń laryngologicznych. Najważniejsze jest więc przede wszystkim rzetelna diagnoza, która pozwoli usunąć przyczynę, a następnie zastosować odpowiednie leczenie ortodontyczne, czym właśnie zajmuje się ortodonta Poznań.

Ortodoncja Poznań obejmuje profesjonalną i fachową opiekę nad osobami, w tym także dziećmi, u których konieczna jest korekcja wad zgryzu. Dlaczego tak ważne jest tego rodzaju leczenie? Nieprawidłowo ustawione zęby mogą nie tylko utrudniać żucie pokarmów, ale również przyczyniać się do powstania próchnicy, powodować wady wymowy i prowadzić do innych patologicznych zmian, których leczenie jest znacznie trudniejsze.

Ortodoncja dziecięca Poznań

Wizytę u tego rodzaju specjalisty może zlecić już sam stomatolog, który zauważy nieprawidłowości w czasie badania kontrolnego jamy ustnej dziecka. Ortodoncja dziecięca Poznań to doświadczeni lekarze z długoletnią praktyką, którzy zastosują najlepsze z możliwych rozwiązań i tym samym poprawią jakość życia dziecka. Nie warto zwlekać z wizytą, ponieważ wady mogą się pogłębiać i przyczyniać się do powstania innych schorzeń. Ortodonta Poznań do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, a każde leczenie poprzedzone jest także konsultacją z innymi specjalistami, np. laryngologiem, jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba.

Jak leczy się wady zgryzu?

Ortodoncja Poznań to gwarancja zastosowania skutecznego leczenia. Zazwyczaj jest to aparat na zęby, który ma za zadanie skorygować nieprawidłowości. Istnieją różne rodzaje aparatów, a o zastosowaniu właściwego decyduje lekarz. Ortodoncja dziecięca Poznań opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach w tym zakresie.