Na co trzeba uważać, czytając blogi GSM?

Na co trzeba uważać, czytając blogi GSM?

18 marca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Blogi stanowią dzisiaj naprawdę bardzo popularną formę zdobywania wiedzy. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze, a mianowicie, jak w zasadzie wybrać tego naprawdę dobrego bloga. W końcu dzisiaj trudno jest znaleźć sensowne informacje w Internecie… Na co trzeba uważać, czytając blog GSM? Co trzeba koniecznie sprawdzić?

1) kim jest autor

Przede wszystkim koniecznie trzeba sprawdzić to, kim w zasadzie jest autor takiego bloga – czym on się zajmuje zawodowo, co robi na co dzień, jakie funkcje pełni, od jak dawna zajmuje się takimi nowinkami telefonicznymi?

To wszystko są bardzo ważne informacje, które pozwolą nam ocenić, czy dana osoba ma w ogóle jakiekolwiek pojęcie o tym, o czym pisze. Wiadomo przecież w końcu, że dzisiaj takie nowinki telefoniczne w internecie może pisać każdy, kto tylko chce. Rzecz w tym, aby wybrać naprawdę sensowną osobę.

2) wiadomości sponsorowane

No właśnie – na pewno szukając ciekawych informacji, uda nam się natrafić na jakiś blog GSM, który będzie zawierał informacje od stricte sponsorów. Chodzi o to, że czasem zdarza się, że różne firmy zapłacą danemu blogerowi po to, aby napisał on odpowiedni artykuł o danym telefonie itp.

Warto przy okazji powiedzieć, że to nie oznacza wcale od razu, że takie sponsorowane nowinki GSM na pewno będą czymś złym. Trzeba jednak umieć odróżnić artykuły sponsorowane od tych niesponsorowanych. Na pierwszy rzut oka trudno jest to zrobić. Ale często jeśli przejrzy się dokładnie danego bloga, to nagle widać, że autor jakoś często chwali jedną firmę.

3) brak jakichkolwiek tabel porównawczych i rankingów

To, co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę, to na pewno brak jakichkolwiek tabel porównawczych czy też rankingów. Oczywiście ponownie – nie oznacza to, że dany blog GSM już zawiera nieodpowiednie albo niesprawdzone informacje. Po prostu raczej jest tak obecnie, że większość wysokiej jakości blogów GSM publikuje informacje odnoszące się do różnych firm i porównuje je między sobą.

4) blogi konkretnych marek

Wiele firm telefonicznych publikuje własne blogi, na których zawiera informacje, jakie nowinki telefoniczne mają w firmie, czy jakie nowinki GSM wyszły właśnie na rynek.

Czy nie warto takich blogów czytać? Oczywiście, możemy to robić, jednak pamiętać trzeba o tym zawsze, że niestety nie do końca mogą to być prawdziwe nowinki. Część może być nieco podkoloryzowanych albo też mogą być niewspomniane różnego rodzaju wady. Warto jeszcze zaznaczyć, że niestety takie blogi czasem promują tylko i wyłącznie siebie.