Licówki – łatwy sposób na piękne zęby

Licówki – łatwy sposób na piękne zęby

19 stycznia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Zęby mogą być niestety trapione przez wiele problemów, związanych nie tylko z ich zdrowiem – tych można pozbywać się dość łatwo, ale też z estetyką, co jest dużo trudniejsze. Wrodzone defekty, lata zaniedbań czy inne problemy nierzadko powodują, że uzębienie prezentuje się fatalnie i potrzeba byłoby mnóstwo czasu, wysiłku oraz pieniędzy, by przywrócić lub nadać mu idealny stan. Czy jednak na pewno? W większości takich sytuacji z pomocą może przyjść stomatologia estetyczna Poznań, a konkretnie – licówki Poznań.

Na czym to polega?

Licówki to cienkie, porcelanowe lub kompozytowe nakładki, które przykleja się na stałe na przednie powierzchnie zębów. W ten sposób można korygować praktycznie wszystkie defekty urody zębów, od koloru, przez kształt, aż po zgryz. Jeśli wada zgryzu nie jest duża, warto zastanowić się nad założeniem aparatu. Kosztuje to wiele, powoduje ból, a przede wszystkim na efekty trzeba czekać nawet kilka lat. Licówki Poznań są w stanie korygować mniej poważne wady zgryzu, a ich założenie zwykle ogranicza się do konieczności odbycia dwóch wizyt, więc można zyskać nowy, piękny uśmiech błyskawicznie, w dodatku znacznie mniejszym kosztem. Co prawda licówki cena Poznań nie są bardzo tanie, ale założenie aparatu generuje znacznie większe koszty.
Na tym nie koniec. Za pomocą licówek w poznańskich gabinetach można też zamykać brzydkie diastemy i inne przerwy między zębami. Osoby mające takie defekty często mają na ich punkcie wielkie kompleksy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, jak łatwo mogą się ich pozbyć. Nie muszą przy tym licówkami pokrywać całego łuku, a jedynie jeden czy dwa zęby.

Zamiast innych zabiegów

Dobrze wykonane licówki Poznań (a nie jest to skomplikowany zabieg) pozwalają uzyskać idealny, olśniewający uśmiech nawet tym osobom, które do tej pory straszyły zębami nierównymi, zniszczonymi, spękanymi czy przebarwionymi. Dzięki temu, że licówki w Poznaniu pozwalają uzyskiwać tak różne efekty, za ich sprawą można zastępować inne zabiegi, jakie oferuje stomatologia estetyczna Poznań. Jest to na przykład wybielanie zębów, ich szlifowanie w celu wyrównania i nadania im atrakcyjnego kształtu, korygowanie wad zgryzu, zamykanie diastem, a nawet odbudowa zniszczonych, startych zębów. Wobec tego można uznać, że licówki cena Poznań wcale nie jest taka duża, szczególnie że nie trzeba decydować się na kosztowniejsze nakładki porcelanowe. Tańszą wersją są licówki kompozytowe, które są tylko niewiele mniej trwałe i atrakcyjne wizualnie, więc rozwiązanie to zdecydowanie można polecić nawet wymagającym osobom.