Dziś każdy może mieć piękne zęby!

Dziś każdy może mieć piękne zęby!

12 stycznia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Wiele osób unika stomatologa z tego względu, że ma zaniedbane zęby. Obawiają się, że lekarz będzie komentował ich stan w mało przyjemny sposób lub też okaże się, że większość zębów jest do usunięcia, a to sprawi im dyskomfort. Jest to oczywiście błędne koło, gdyż stan zębów nigdy nie może poprawić się sam, może być tylko gorzej. Poza tym trzeba wiedzieć, że możliwości, jakim dysponuje dziś dentysta Kraków czy w każdym innym, zwłaszcza większym, mieście są naprawdę zdumiewające. Dobry stomatolog Kraków jest w stanie nawet najbardziej zniszczone zęby uratować lub dobrze zastąpić, a także nadać uzębieniu olśniewający wygląd. Na jakie zabiegi i efekty można liczyć?

Przede wszystkim leczenie

Zdrowie zębów to absolutna podstawa. Próchnica dewastuje zęby, powoduje ich ból, może zagrażać całemu organizmowi, a jeśli jest widoczna, fatalnie świadczy o człowieku i odbiera mu całą atrakcyjność. Poza tym przyczynia się do pojawienia się nieświeżego oddechu. Co więcej, mając próchnicę, nie można poddać się większości zabiegów – założeniu aparatu ortodontycznego czy zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej. Stomatolog Kraków jest zaś w stanie wyleczyć zęby w praktycznie każdym przypadku. Często pacjentom wydaje się, że ich zęby są nie do uratowania, jednak okazuje się, że wystarczy leczenie kanałowe, by uratować nawet takie zęby, które praktycznie nie mają koron – wówczas dentysta Kraków odbudowuje je i mogą służyć jeszcze wiele lat.
Kiedy zaś dentysta Nowa Huta stwierdzi, że ratowanie zęba nie ma sensu lub jest to niemożliwe, dokona ich ekstrakcji, a także zaproponuje najlepsze w danym przypadku uzupełnienie protetyczne.

Uzupełnianie braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu wpływają na wizerunek człowieka i jego postrzeganie przez otoczenie jeszcze gorzej niż widoczne ubytki, także w przypadku osób starszych, u młodych jednak są zupełnie nie do zaakceptowania. Kiedy zatem brakuje choć jednego zęba w jamie ustnej, konieczne jest jego uzupełnienie. Dentysta Nowa Huta może zaproponować różne rozwiązania, takie jak implant, proteza częściowa czy most protetyczny. Mają one różne cechy oraz ceny, więc zawsze uda się znaleźć coś odpowiedniego, nikt nie ma powodu (ani pretekstu), by nad brakami w uzębieniu przechodzić do porządku dziennego.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Obecnie każdy dobry dentysta w Krakowie czy innym mieście, który chce cieszyć się zainteresowaniem pacjentów, musi mieć w swej ofercie zabiegi stomatologii estetycznej. Największe zainteresowanie budzi wybielanie zębów, ale bardzo popularne są też licówki.