Czym zajmuje się chirurg dentystyczny?

Czym zajmuje się chirurg dentystyczny?

17 lutego, 2022 Wyłącz przez Redakcja

W niektórych przypadkach związanych ze zdrowiem jamy ustnej trzeba wybrać się do specjalisty, jakim jest chirurg dentystyczny Sosnowiec. Nie każdy stomatolog może poradzić sobie bowiem z wyrwaniem zęba lub jego dłutowaniem. Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog Sosnowiec? Kiedy jego konsultacja będzie wspierająca? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla pacjentów zainteresowanych tym tematem.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog Sosnowiec?

Chirurg dentystyczny Sosnowiec to specjalista, do którego musimy wybrać się po to, aby usunąć zęby. Jeżeli rwanie zęba nie będzie problematyczne, zajmie się tym zwykły stomatolog. W przypadku usuwania zębów trzonowych, położonych w trudny sposób, w tym również ósemek, które częściowo zatrzymały się w dziąśle, konieczna jest interwencja chirurga.

Chirurgia szczękowa Sosnowiec

Do chirurga zwykle kieruje zwykły stomatolog, który po obejrzeniu zdjęcia RTG jamy ustnej uznaje, że samodzielnie nie będzie rwał zęba. Jeżeli dostajemy taką informację od lekarza stomatologa, musimy dowiedzieć się, w którym miejscu można usunąć zęby. Oczywiście można zrobić to w ramach ubezpieczenia na NFZ, można też umówić się prywatnie. Na dobrego chirurga dentystycznego czasami trzeba trochę poczekać. Oznacza to, że wizyta może być umówiona dopiero za kilka dni. Oczywiście jeżeli pojawia się bardzo silny ból i konieczność natychmiastowego usunięcia zęba, udajemy się na oddział, jakim jest chirurgia szczękowa Sosnowiec.

Chirurg stomatolog – dłutowanie zęba

Ósemka zatrzymana w dziąśle to spory problem, z którym może poradzić sobie tylko dobry chirurg stomatolog Sosnowiec. Będzie on prowadził dłutowanie zęba, które jest skomplikowanym zabiegiem polegającym na usunięciu zęba częściowo zatrzymanego w dziąśle. Zabieg wymaga bardzo dużej precyzji i doświadczenia, ponieważ mogą pojawić się powikłania.

Chirurgia szczękowa Sosnowiec – implanty

Do chirurga koniecznie musimy udać się na konsultację wtedy, gdy planujemy wszczepienie implantów zębowych. Tym zajmuje się chirurg implantolog, który wcześniej musi ocenić stan kości szczęk. W niektórych przypadkach konieczna będzie odbudowa kości, co nazywa się argumentacją. Podsumowując, nie każdy stomatolog jest chirurgiem, dlatego też w pewnych sytuacjach trzeba konsultować się właśnie ze specjalistą w tej wąskiej specjalizacji.