Czy warto samodzielnie wybielać zęby?

Czy warto samodzielnie wybielać zęby?

24 czerwca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

W dzisiejszych czasach biały oraz lśniący uśmiech nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wybranych. Do dyspozycji mamy wiele metod wybielania szkliwa. Z pewnością niejedna osoba rozważa samodzielne wybielanie. Nie jest to dobrym pomysłem! W ten sposób możemy wyrządzić sobie więcej szkód, niż pożytku. Każdy godny zaufania dentysta Poznań potwierdzi, że skuteczne, a jednocześnie bezpieczne wybielanie w warunkach domowych jest niemal niemożliwe.

Niska skuteczność

Bezinwazyjne metody wybielania zębów (np. pasty wybielające) zwykle cechują się niską skutecznością. Oznacza to, że pomimo regularnego stosowania nie uzyskamy efektów zgodnych z oczekiwaniami. Stomatolog Poznań fachowo oceni kolor naszego szkliwa – na podstawie uzyskanych informacji można określić, jakie maksymalne rozjaśnienie jest możliwe. Trzeba wiedzieć, że u niektórych osób osiągnięcie śnieżnej bieli jest fizycznie niemożliwe. Dużą rolę odgrywają tutaj geny.

Działanie past wybielających jest dyskusyjne. Wielu ekspertów uważa, że jedynie podtrzymują one kolor zębów, a stopień ich rozjaśnienia jest niemal niezauważalny. Trzeba liczyć się z tym, że dobrej jakości produkt kosztuje niemało. Klinika dentystyczna Poznań bardzo często zapewnia atrakcyjne ceny, a więc ograniczony budżet nie jest przeciwwskazaniem.

Ryzyko uszkodzenia szkliwa

Lampy do użytku domowego nie są zbyt mocne, jednak mogą doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. Stomatolog Poznań wykorzystuje o wiele bardziej zaawansowany sprzęt, co przekłada się na efektywność działania. Ponadto parametry pracy urządzenia są dopasowane do pacjenta, tak aby zniwelować ryzyko wystąpienia wszelkich reakcji niepożądanych. Doświadczony dentysta Poznań już na etapie konsultacji potrafi określić, ile sesji wybielania będzie niezbędnych.

Klinika dentystyczna Poznań gwarantuje indywidualne podejście do każdego przypadku. Nie zaleca się wybielania zębów na własną rękę, szczególnie jeśli szkliwo jest wrażliwe.

Strata pieniędzy

Nieefektywne wybielanie zębów w domu sprawia, że jedynie marnujemy gotówkę. Bardzo często jest to kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Za taką kwotę możemy przeprowadzić wybielanie w klinice stomatologicznej Poznań. Mamy pewność, że specjalista posiada niezbędną wiedzę oraz praktykę.

Ponadto w gabinecie stomatologicznym stosuje się lampy wybielające o wyższej mocy. Są one również bezpieczne dla pacjentów, co chroni przed pojawieniem się niepożądanych reakcji.