Czym jest higienizacja zębów?

Czym jest higienizacja zębów?

25 czerwca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Mogłoby się wydawać, że do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu wystarczy jedynie regularne mycie zębów, czy też stosowanie nici dentystycznej. Nic bardziej mylnego! Dobry stomatolog Toruń z pewnością udzieli nam wskazówek dotyczących tego, jak zminimalizować ryzyko pojawienia się osadów. Bardzo często samodzielna eliminacja przebarwień oraz kamienia nazębnego jest niemożliwa. Na szczęście renomowana klinika dentystyczna Toruń poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanym przypadkiem.

Zabiegi wykonywane w ramach higienizacji

Dentysta Toruń podpowie nam, jakie zabiegi higienizacji powinny zostać wykonane w naszym przypadku. Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie stanu uzębienia, a także jamy ustnej. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje omawianych zabiegów profilaktycznych:

  • Skaling – kamień nazębny gromadzi się w trudno dostępnych miejscach m.in. w okolicy korony zębowej, między zębami, czy też pod dziąsłami. Jego usunięcie podczas mycia często jest niemożliwe, ponieważ osad mocno przylega do powierzchni. Dentysta Toruń usunie kamień bezboleśnie, a zarazem sprawnie. Zabieg trwa zwykle jedynie kilkanaście minut.
  • Polishing – stomatolog Toruń może również zaproponować nam polerowanie zębów. Jest to zabieg bezbolesny i niemal nieodczuwalny dla pacjenta, a więc nie trzeba obawiać się dyskomfortu. Dzięki niemu można dokładnie oczyścić płytkę nazębną i pozbyć się bakterii oraz kamienia nazębnego.
  • Remineralizacja szkliwa – klinika dentystyczna Toruń zaproponuje nam również zabieg wzmocnienia szkliwa poprzez nałożenie na niego serum nieposiadającego w składzie fluoru. Atutem jest fakt, że dzięki niemu można uzupełnić drobne urazy, które pojawiły się na powierzchni zębów.

Czy zabieg piaskowania jest bezpieczny?

Nie każdy dentysta Toruń rekomenduje popularny zabieg piaskowania. Wynika to z faktu, że obecnie jest to kontrowersyjna metoda higienizacji. Do dyspozycji mamy szereg nowoczesnych technologii, które jednocześnie są bezpieczniejsze dla naszego uzębienia.

W zaufanej klinice dentystycznej Toruń piaskowanie może zostać nam odradzone. Wynika to z faktu, że piasek stosowany podczas tego zabiegu nierzadko powoduje urazy szkliwa.

Jak często przeprowadza się higienizacje?

Dzięki wizycie u stomatologa Toruń dowiemy się, w jaki sposób pielęgnować zęby oraz jamę ustną. Im bardziej przyłożymy się do tego zadania, tym mniej będziemy narażeni na kamień nazębny, osady płytek bakteryjnych, czy też przebarwienia.

Częstotliwość higienizacji to kwestia bardzo indywidualna, która ustalana jest przez dentystę Toruń. Zwykle zabiegi profilaktyczne wskazane są, co kilka miesięcy.