Chirurg szczękowy Olsztyn – czym się zajmuje?

Chirurg szczękowy Olsztyn – czym się zajmuje?

13 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Stomatologia to bardzo zróżnicowana dziedzina nauki, którą można podzielić na wiele różnego rodzaju działów. Dla pacjentów, którzy borykają się z różnego rodzaju schorzeniami i stanami po wypadkach, bardzo często jedynym ratunkiem okazuje się zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Chirurg szczękowy Olsztyn to osoba, która może pomóc w kryzysowej sytuacji, kiedy lekarz stomatolog bezradnie rozkłada ręce.

Chirurg stomatolog Olsztyn – czym się zajmuje?

Pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że chirurgia stomatologiczna Olsztyn zajmuje się nie tylko zębami oraz problemami z nimi związanymi. W zakres przeprowadzonych zabiegów wchodzi bowiem cała jama ustna, a także jej najbliższej okolice. Procedury medyczne związane z chirurgią stomatologiczną często mają na celu usuwanie różnego rodzaju nowotworów, a także przeprowadzenie czynności koniecznych do implantowania i protetyki jamy ustnej. Warto wiedzieć, że chirurg szczękowy Olsztyn pomóc może także w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych nieprawidłowościami w obrębie mięśni i kości twarzoczaszki.

Jakie zabiegi operacyjne przeprowadza chirurg stomatolog Olsztyn?

Jeśli chodzi o chirurgię stomatologiczną Olsztyn, to duża część związanych z nią zagadnień powiązana jest z chirurgią plastyczną, a także otolaryngologią. Każda osoba, która podejmuje się przeprowadzenia zabiegu w obrębie twarzy ludzkiej pracuje na obszarze, który łączy wszystkie te dziedziny.

Pacjenci muszą pamiętać o tym, że chirurdzy stomatologii odgrywają bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o proces diagnozowania, leczenia i operowania osób, u których rozwijają się nowotwory jamy ustnej. Rak może zająć obszar jamy ustnej, policzków, dziąseł, języka, zatok bądź też podniebienia.

Chirurg stomatolog Olsztyn może także pomóc osobom, u których doszło do poważnych urazów szczęki i żuchwy. Chirurgia stomatologiczna może przeprowadzić rekonstrukcję tych obszarów, znacznie poprawiając komfort życia pacjentów i przywracając im dawną sprawność.

Dzięki procesowi rekonstrukcji można przywrócić funkcje i wygląd pacjenta. Trzeba pamiętać o tym, że są to wyjątkowo skomplikowane operacje, które nierzadko wymagają przeszczepu tkanek z innych części ciała.

Podsumowując, chirurg stomatolog Olsztyn jest osobą, która może nieść pomoc wielu pacjentom. Warto wspomnieć o tym, że nowoczesne leczenie chirurgiczne przeprowadzane jest w znieczuleniu, toteż pacjent nie musi obawiać się bólu.