Zalety posiadania uprawnień SEP

Zalety posiadania uprawnień SEP

26 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Co daje ukończenie szkolenia SEP? Kto może do niego przystąpić i w jaki sposób przebiega? Pora poznać najważniejsze zalety posiadania uprawnień sepowskich. Szczególnie elektrycy powinni się tym zainteresować.

Kursy sepowskie – sposób na podniesienie swoich kwalifikacji w zawodzie

Szkolenia SEP tworzone są przez Organizację Elektryków Polskich i dają szansę na zdobycie niezbędnej wiedzy w tej branży. Ukończenie kursu sepowskiego pozwala nie tylko pewniej czuć się na swoim stanowisku pracy, ale także zdobyć przewagę nad innymi kandydatami podczas procesu rekrutacyjnego. Trudno zaprzeczyć, że udokumentowane umiejętności są niezwykle cenne dla pracodawcy. Poza tym, odbyte kursy informują go o tym, że potencjalny pracownik jest ambitny i poważnie traktuje swoje obowiązki zawodowe.

Warto zaznaczyć, że SEP szkolenie to także dobra opcja dla laików w temacie szeroko pojętej elektryki. Zdobycie wiedzy o instalacjach i specyfice działania urządzeń elektrycznych pozwala bez problemu odnaleźć się podczas awarii w domu.

SEP szkolenie – jak wygląda? W jaki sposób uzyskać potrzebne uprawnienia?

Przystąpienie do szkolenia SEP nie jest szczególnie trudne. Wystarczy spełnić minimalne wymagania, czyli mieć ukończone 18 lat i posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie. Całość kursu trwa od kilku do kilkunastu godzin w zależności od tego, ile osób zbierze się w grupie. Uczyć się można zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie, jednak w przypadku przystępowania do etapu końcowego należy stawić się osobiście w określonej siedzibie – egzamin odbywa się w formie ustnej. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku do uczestnika szkolenia wysyłane jest świadectwo potwierdzające jego umiejętności.

Z udziału w szkoleniach tego typu mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i zebrane grupy. Co więcej, możliwe jest przeprowadzenie kursu także w formie zamkniętej, czyli np. w firmie dla pracowników danego działu. Wszystko dla komfortu uczestników.

Szkolenia SEP – jakie grupy kursów można wyróżnić? Czym się charakteryzują?

Sporą zaletą ukończenia kursu SEP jest to, że pozwala on w pełni legalnie wykonywać zawód elektryka. Stanowisko to ma jednak wiele oblicz – a więc obowiązki różnią się nieco między sobą. Dlatego właśnie kursy sepowskie oferują zdobycie uprawnień z trzech różnych grup: G1 (elektrycznej), G2 (energetycznej) i G3 (gazowej).