Proteza zębowa może być wygodna

Proteza zębowa może być wygodna

22 lipca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Piękne, zdrowe zęby to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdy – szczególnie w starszym wieku – takie może posiadać. Jeśli stan zębów jest zły, konieczne jest bowiem ich usunięcie. Pacjent zawsze jednak może zlecić wykonanie protezy zębowej. Dla wielu osób to trudna sytuacja. Są przekonani, że protezy zębowe Szczecin są niewygodne, powodują rany na podniebieniu i inne problemy. Oczywiście źle wykonane protezy zębowe Szczecin rzeczywiście mogą takie być. Jeśli jednak protetyka Szczecin działa profesjonalnie, z pewnością wykona protezę, która będzie wygodna w użytkowaniu. Dobrze też, by była doskonałej jakości, aby naprawa protez Szczecin nie stała się usługą, z której trzeba często korzystać.

Kiedy zlecać wykonanie protezy?

Do protetyka można oczywiście zgłosić się w każdej chwili. Bardzo dobrym rozwiązaniem jednak jest zaplanowanie wykonania protezy jeszcze przed usunięciem ostatnich zębów. Dobrze jest, jeśli będzie się tym zajmował protetyk współpracujący z dentystą. Taka protetyka Szczecin jest warta wyboru z jednego powodu. Protetyk już przed usunięciem zębów może obejrzeć jamę ustną pacjenta, zaproponować najlepsze rozwiązania co do protezy. Może także porozmawiać z dentystą i wiedząc, co dentysta planuje, które zęby chce usunąć, ma szansę już zaplanować wykonanie protezy. Może też zasugerować dentyście pewne rozwiązania – taki sposób usunięcia zębów, by wszystko szybko się zagoiło i możliwe było użytkowanie protezy.

Oczywiście zawsze też można zgłosić się do protetyka, nie współpracującego z dentystą. I taki – jeśli jest profesjonalistą – wykona doskonałą protezę zębową, jednak będzie to zadanie niewątpliwie trudniejsze, a ryzyko konieczności poprawek protezy dużo większe.

Warto stawiać na protezy najlepszej jakości

Decydując się na protezę, każdy pacjent może wybrać taką, która będzie dla niego najlepsza. Wiele osób jednak stawia na protezy tańsze. Z jednej strony nie jest to zaskakujące – koszt protezy bowiem i tak jest dość wysoki. Pomimo tego jednak warto stawiać na protezy najwyżej jakości, nawet jeśli kosztują więcej. Droga ale i doskonała proteza wystarczy na lata, a naprawa protez Szczecin stanie się usługa, z której nie trzeba będzie korzystać, bowiem z protezą nic złego się nie będzie działo. Oczywiście bez względu na rodzaj protezy, warto o nią dbać. Regularne mycie ale i sprawdzanie tego w jakim jest stanie, powinno stać się nawykiem. Zadbana proteza to proteza, z którą nie ma żadnych kłopotów, a jej użytkowanie jest po prostu bezproblemowe. Z dobrą protezą można poczuć się jak z własnymi zębami. I taką warto posiadać.