O czym trzeba wiedzieć sprzedając i kupując kamienicę?

O czym trzeba wiedzieć sprzedając i kupując kamienicę?

8 października, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Kamienice to bardzo różnorodny rynek i jednocześnie bardzo trudny. Są to budynki często duże, kosztowne i niestety w złym stanie technicznym. Jak korzystnie sprzedać kamienicę i szybko znaleźć ofertę, która idealnie wpisze się w nasz plan inwestycyjny?

Sprzedaż kamienicy – problemy

Kamienice to często imponujące budynki. Niestety równie często okazuje się, że lata świetności mają już dawno za sobą.

Sprzedam kamienicę Katowice to propozycja dla tych, którzy są właścicielami kamienic, na których wykorzystanie nie mają dobrego pomysłu lub funduszy. Skup kamienic Katowice jest w stanie pomóc w dokonaniu transakcji, która będzie przeprowadzona szybko, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Kolejnym, bardzo powszechnym problemem, są umowy najmu, które często obowiązują w mieszkaniach w kamienicach. Jest to jeden z tych elementów, który znacznie wpływa na obniżenie cen transakcyjnych. Skup kamienic Katowice również w takiej sytuacji jest w stanie pomóc.

Jak bezpiecznie kupić interesującą nieruchomość?

Kupię kamienicę Katowice to propozycja dla inwestorów, którzy mają bardzo sprecyzowane plany. Nie każdy inwestor jest w stanie samodzielnie znaleźć obiekt, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Skup kamienic Katowice to szansa na znalezienie budynków, które będą idealne do przekształcenia na budynki mieszkalne lub użytkowe. Inna kamienica będzie świetną ofertą dla inwestora, który chce przekształcić kamienicę w hostel, a zupełnie inna dla przedsiębiorcy, który planuje apartamenty na wynajem lub do sprzedaży.

Kupię kamienicę Katowice to również propozycja dla inwestorów, którzy nie mają dostatecznego doświadczenia, by samodzielnie poradzić sobie z problemami prawnymi i technicznymi. Nieuregulowany stan prawny, umowy najmu na czas nieoznaczony czy zły stan techniczny to standardowe problemy, które występują w czasie zakupu kamienic.

Kamienice to budynki, które mają ogromny potencjał. Niestety ich zakup to poważne wyzwanie. Inwestorzy, którzy chcą, by transakcja przebiegała sprawnie i bezpiecznie powinni skorzystać z pomocy skupu kamienic Katowice. Jest to gwarancja bezpieczeństwa oraz profesjonalnego podejścia do transakcji.