Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Sosnowcu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Sosnowcu

30 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Próchnica to zdecydowanie nie przelewki – nawet nie zauważymy, gdy zrujnuje naszego zęba do tego stopnia, że jedyne, co może go uratować, to leczenie kanałowe Sosnowiec. Takie rozwiązanie to czasami ostatnia deska ratunku dla naszego zęba. Na czym polega ten zabieg i czy trzeba się go obawiać?

Leczenie kanałowe Sosnowiec

Dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem kanałowym, to endodoncja Sosnowiec. Od zwykłego uzupełnienia ubytków różni się tym, że sięga w znacznie głębsze struktury zęba, a dokładnie w miazgę zębową. Gdy zaczyna chorować miazga zębowa, to nie tylko odczuwamy znacznie większy ból, ale może się również zdarzyć, że próchnica uczyniła już w zębie takie szkody, że często bardzo trudno go uratować. Ostatnią deską ratunku jest właśnie leczenie kanałowe Sosnowiec.

Zabieg leczenia kanałowego polega na dokładnym oczyszczeniu głębszych warstw zęba, tj. właśnie miazgi zębowej, która wypełnia również korzenie. Trzeba zrobić to bardzo dokładnie i przy tym zastosować takie techniki, aby we wnętrzu zęba i jego korzeniach nie pozostał ślad po bakteriach, które dostały się tam głównie za przyczyną próchnicy lub urazów mechanicznych. Tym samym jest to zabieg zdecydowanie bardziej skomplikowany niż zwykłe zaleczenie ubytku.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Sosnowiec

Zanim jednak rozpocznie się leczenie kanałowe, to niezbędna jest wnikliwa diagnostyka. Dzięki temu cały zabieg zostanie przeprowadzony dokładnie, a ząb zostanie uratowany. Aby dokładnie sprawdzić, jak bardzo zainfekowany jest ząb, nie wystarczy zwykłe badanie stomatologiczne. Koniecznie jest wykonanie zdjęcia, które pomoże zlokalizować miejsca, które muszą być poddane leczeniu kanałowemu. W tym celu w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych wykonuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem Sosnowiec. Wtedy stomatolog dokładnie widzi, w jakim stanie jest ząb i które jego części wymagają dokładnego oczyszczenia i zaleczenia.

Endodoncja Sosnowiec – czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie jest łatwym zabiegiem, ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod oraz profesjonalnych urządzeń przebiega bez komplikacji oraz sprawnie i szybko. Jako że może być ono nieco bolesne, to przeprowadza się je z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. O tym jednak zawsze decyduje lekarz stomatolog.