Jakie składniki powinna mieć pasta do nadwrażliwych zębów?

Jakie składniki powinna mieć pasta do nadwrażliwych zębów?

20 września, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie niemalże każdego człowieka. W większości przypadków można sobie to zapewnić poprzez odpowiednią pielęgnację jamy ustnej. Stosowanie pasty do zębów rekomendowanej przez stomatologa, korzystanie z nici dentystycznej oraz regularne wizyty kontrolne u dentysty pozwalają zachować zęby w dobrym stanie przez wiele lat. Nie zawsze jednak odpowiednia pielęgnacja wystarcza. Wiele osób boryka się z różnego rodzaju chorobami uzębienia, które zazwyczaj są wynikiem złych nawyków dotyczących pielęgnacji, ale bardzo często mają również podłoże genetyczne. Osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł muszą szczególnie dbać o odpowiednią pielęgnację jamy ustnej, stosując np. odpowiednią pastę do zębów. Jakie składniki powinna mieć pasta do nadwrażliwych zębów oraz dlaczego stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów jest tak ważne? Odpowiedzi na postawione wyżej pytania poznasz w tym artykule.

Jaka pasta do nadwrażliwych zębów?

Osoby, które na co dzień borykają się z chorobami zębów i dziąseł muszą położyć szczególny nacisk na odpowiednią pielęgnację jamy ustnej. Odpowiednie pasty do nadwrażliwych zębów mogą w znacznym stopniu złagodzić dolegliwości, dlatego warto zastanowić się jaka pasta do nadwrażliwych zębów będzie najlepsza.
Działanie pasty do zębów nadwrażliwych opiera się przede wszystkim na łagodzeniu dolegliwości bólowych. Takie pasty zmniejszają czułość zakończeń nerwowych, zwalczają płytkę bakteryjną oraz zapobiegają odsłonięciu szyjek zębowych.
Wybierając pastę do zębów nadwrażliwych należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład. Taka pasta powinna zawierać przynajmniej jeden ze składników, które niwelują dolegliwości bólowe oraz przyczyniają się do poprawy stanu zębów. Składniki, które posiadają pasty do nadwrażliwych zębów to: aminofluorek, azotan potasu, fluorek cyny oraz cytrynian trójpotasowy.

Jak kompleksowo dbać o nadwrażliwe zęby?

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej w przypadku nadwrażliwych zębów jest szczególnie istotna. W tym celu warto zacząć przede wszystkim od zakupu odpowiedniej pasty do nadwrażliwych zębów. Ponadto należy wybrać odpowiednią twardość szczoteczki. Najczęściej w przypadku zębów nadwrażliwych poleca się miękkie szczoteczki, które nie podrażniają dziąseł. Ważne jest również stosowanie nici dentystycznej, w celu pozbycia się zalegających resztek pożywienia.