Jak wybrać panele ścienne do kuchni PCV?

Jak wybrać panele ścienne do kuchni PCV?

14 października, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Panele ścienne do kuchni PCV to absolutny hit ostatnich sezonów. Proste wykończenie, które sprawia, że kuchnia wydaje się o wiele bardziej przytulna i schludna. Nawet skromne wyposażenie tej przestrzeni czy nieduży metraż nie wpłyną w żaden sposób na taki właśnie odbiór tego elementu wystroju kuchni. Jak zdecydować się na konkretny wariant paneli PCV, żeby zaaranżować atrakcyjne i praktyczne miejsce do gotowania?

Panele PCV do kuchni w jakim kolorze?

Jeśli przestrzeń jest jasna i duża, można pozwolić sobie na panele PCV do kuchni w bardziej stonowanym odcieniu i nieco ciemniejszym, na przykład granatowym, czy nawet czarnym. Z kolei do tego wnętrza lepiej będzie pasować panel ścienny w jasnym odcieniu, gdy kuchnia jest nie za duża, a do tego wpada do niej niewiele dziennego światła. Ciekawym wariantem może być szary panel ścienny do kuchni, o ile znajdują się w nim jaśniejsze akcenty i żywe kolory, które dodadzą temu pomieszczeniu energii.

Panele ścienne do kuchni PCV – gładkie, czy z motywem?

Gładkie panele ścienne do kuchni PCV to doskonały wybór, jeśli wnętrze to jest wielobarwne. Wtedy panel PCV stanowi jakby tło dla pozostałych odcieni, co sprawia, że kuchnię widzi się jako harmonijną i elegancką strefę.

Jeśli natomiast stylizuje się kuchnię na klimat industrialny bądź loftowy, wtedy warto sięgnąć po panele PCV do kuchni, które imitują konkretny materiał. Do wspomnianych pofabrycznych klimatów najlepiej sprawdzi się cegła, a także postarzane i pobrudzone drewno.

Monochromatyczne płytki PCV do kuchni

Decydując się na monochromatyczne płytki, można wykreować oryginalną przestrzeń. W tym przypadku panel ścienny do kuchni też jest utrzymany w jednolitej tonacji, jednak w przeciwieństwie do gładkich paneli, wnosi do wnętrza więcej elegancji. Będzie idealnie sprawdzać się w kuchniach typu glamour, a także np. w stylistyce vintage.

Wzory na panelach PCV do kuchni – duże, czy małe?

Gdy ktoś rozważa wybór paneli PCV do kuchni we wzory, warto zastanowić się też nad tym, czy powinny być one mniejsze, czy większe. Warto rozważyć zakup paneli PCV do kuchni w mniejsze wzory, jeśli przestrzeń ta ma niewielki metraż. Z kolei w większych pomieszczeniach lepiej postawić na wzory, które także zajmują sporo miejsca na ścianie. Wnętrze wówczas nie przytłacza, a do tego sprawia wrażenie zorganizowanego i przemyślanego.