Ile czasu trzeba czekać na pomoc dentysty?

Ile czasu trzeba czekać na pomoc dentysty?

25 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Trzeba przyznać, że dentysta Wola Mrokowska to jeden z tych specjalistów, na których pomoc wiele osób nie może długo czekać. Nic w tym dziwnego, gdyż intensywny ból i związane z nim opuchnięcie to bardzo nieprzyjemne i męczące przeżycie. Niestety często zdarza się tak, że dentysta – zwłaszcza na NFZ – nie ma wolnych terminów. Co wtedy?

Jak długo czeka się na dentystę w Warszawie?

O ile osoba dorosła jest w stanie wytrzymać ból stosunkowo długo, to dziecko już takich zdolności nie posiada. Dlatego w poniższych analizach warto skupić się zwłaszcza na terminach u dentystów dziecięcych, którzy posiadają niezwykły sprzęt (i dar) by móc pomagać najmniejszym pacjentom. Na szczęście sytuacja nie jest jeszcze taka zła. Statystyczny dentysta w Warszawie jest dostępny już za 2 – 3 dni, gdyż liczba jego pacjentów nie przekracza kilkudziesięciu osób. Oczywiście zdarzają się na tym polu wyjątki, gdyż niektórzy ze stomatologów są dostępni już od zaraz.

Od czego zależy dostępność stomatologa?

Mówiąc wprost, to jakie terminy ma dentysta Tarczyn, zależy w głównej mierze od jego… kwalifikacji. Trudno zaufać specjaliście, w przypadku którego liczba oczekujących osób równa jest zeru. Dużo łatwiej skierować swe kroki do specjalisty, który ma “na poczekaniu” kilkadziesiąt osób, które jednak chwalą sobie jego pomoc. Warto też zauważyć, że na dostępność stomatologa wpływ ma również okolica, w której on pracuje. Jeśli jest to dentysta Tarczyn, to najprawdopodobniej nie będzie on miał zbyt wielu pacjentów, co oczywiście przełoży się na długość kolejek.

Prywatnie czy z NFZ?

Na to, czy stomatolog Tarczyn jest łatwo dostępny czy nie, wpływ ma również sposób jego pracy. Większość specjalistów poświęca tylko część swego czasu na pomoc w ramach NFZ. W trakcie pozostałej części dnia świadczą oni swoje usługi wyłącznie w ramach prywatnej opieki zdrowotnej. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że osoba przyjmująca prywatnie będzie łatwiej dostępna, niż specjalista dostępny w ramach kontraktu na NFZ. Trzeba też pamiętać, że lekarz działający prywatnie nie jest obciążony limitami naliczonymi przez Fundusz.

Podsumowując, skorzystanie z pomocy stomatologa w Tarczynie (i w całej Polsce) jest na szczęście dość łatwe i nie wymaga odczekania wielu dni w kolejkach. Niestety, wszystko wskazuje na to, że trend ten nie będzie trwał wiecznie. Co wtedy?