Dziś leczenia zębów nie trzeba się bać!

Dziś leczenia zębów nie trzeba się bać!

18 maja, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Od lat pokutuje przekonanie, że Polacy nie dbają o zęby. Chodzi przede wszystkim o regularne wizyty u lekarza stomatologa. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej tłumaczymy się brakiem czasu oraz strachem przed bólem.

Znajdź czas na zdrowie

Jeśli znajdujemy czas na przyjemności, to tym bardziej należy znaleźć go na zdrowie. Wszelkie choroby w jamie ustnej mają negatywny wpływ na cały organizm. Do najczęstszych przypadłości należy tu próchnica. To trochę dziwne, że tyle osób czeka aż ubytek powiększy się tak, że ząb zaczyna boleć. Wtedy leczenie będzie dłuższe i mniej przyjemne. Im mniejsza dziurka, tym leczenie krótsze i mniejsze ryzyko bólu.

Jeśli jednak ktoś bardzo się boi

Czasem można mówić już nawet o fobii,a nie o zwykłym strachu przed bólem. Wtedy trudno tłumaczyć, że to tylko chwila i odnieść pozytywny skutek. Jedak warto pamiętać, że mamy XXI wiek i leczenie zębów pod narkozą jest dziś łatwo dostępne. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując tyle, że pacjent nie jest świadomy tego, że coś się dzieje w jego jamie ustnej. Nie musi myśleć o tym, że w ogóle siedzi na fotelu dentystycznym.

Stomatologia pod narkozą przestaje też być czymś luksusowym. Ma to więc pozytywny wpływ na ceny takich usług. A przydaje się nie tylko w przypadku, gdy ktoś chorobliwie boi się zabiegów stomatologicznych. Czasem do zrobienia jest tyle, że to właściwie jedne rozsądne wyjście. Lekarz może np. rozwiązać więcej, niż jeden problem podczas jednej wizyty.

Świetnym rozwiązaniem jest też usuwanie zębów pod narkozą, zwłaszcza, gdy RTG wykaże, że dany ząb może być trudnym przypadkiem. Nie każdy pacjent jest na tyle wytrzymały, aby znieść ekstrakcję takiego zęba w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie zębów pod narkozą – czasem konieczne u dzieci

Poważne problemy z uzębieniem miewają też najmłodsi pacjenci lekarza stomatologa. I nie zawsze winne jest zaniedbanie. Czasem to uwarunkowanie genetyczne lub inne choroby mają wpływ na zły stan uzębienia już w młodym wieku u danej osoby. Wtedy stomatologia pod narkozą pozwala wyleczyć wszystko, co konieczne, a dziecko nie ma traumy na przyszłość.

Nie zawsze da się zapobiegać

Mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jednak czasem ktoś jest narażony na większe problemy z uzębieniem, niż większość społeczeństwa. Zdarza się wtedy, że trzeba usunąć w jednej chwili więcej, niż jeden ząb. Wtedy właśnie usuwanie zębów pod narkozą ułatwia całą sprawę. Pacjent nie jest wtedy zmęczony aż tak bardzo, niż podczas ekstrakcji ze znieczuleniem miejscowym.

Dbanie o zęby jest dzisiaj coraz prostsze i warto korzystać z nowych rozwiązań.