Dlaczego warto zdecydować się na catering pracowniczy?

Dlaczego warto zdecydować się na catering pracowniczy?

22 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Catering pracowniczy to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm – wygoda, prostota i wysoka jakość to tylko jedne z wielu zalet profesjonalnego cateringu.

Catering dla firm – zalety

Wśród wielu korzyści, które oferuje catering pracowniczy można znaleźć między innymi wysoki poziom wygody – pełnowartościowe posiłki są dostarczane bezpośrednio do firmy, dzięki czemu pracownicy nie muszą zaprzątać sobie głowy przygotowywaniem czy zamawianiem obiadu na własną rękę. Catering dla firm to także idealny sposób na łatwe zorganizowanie pracowniczej przerwy – wspólne posiłki zmniejszają ryzyko ewentualnych przestojów, ponadto są również idealnym sposobem na integrację zespołu.

Obiady pracownicze stanowią także cenną wartość dodaną – pracodawca gwarantujący podwładnym smaczny, pożywny i ciepły posiłek może liczyć na większe zaangażowanie ze strony zatrudnionych osób. Warto pamiętać również o tym, że benefity w postaci smacznych i zdrowych posiłków z łatwością wyróżnią pracodawcę na tle konkurencji. Poza tym dodatkowe udogodnienia takie jak smaczny posiłek czy nieco dłuższa przerwa mogą przyczynić się do znacznego wzrostu produktywności pracowników.

Wybór cateringu pracowniczego – o czym pamiętać?

Firmy decydujące się na usługę cateringu pracowniczego muszą pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze obiady pracownicze powinny składać się wyłącznie ze składników najwyższej jakości, ponadto dieta opracowana przez profesjonalną firmę cateringową musi brać pod uwagę zasady zdrowego i zbilansowanego odżywiania.

Przed wyborem cateringu pracowniczego warto zdecydować się na przeprowadzenie krótkiej ankiety, która pomoże określić upodobania pracowników, pozwoli również na odnotowanie ewentualnych alergii czy nietolerancji pokarmowych. Pracodawcy powinni mieć na uwadze również to, że coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania mięsa – w menu firmy cateringowej powinny więc znajdować się alternatywne posiłki dla wegetarian i wegan, bazujące na produktach pochodzenia roślinnego.

Decydując się na współpracę z konkretną firmą warto zdecydować się na dokładne sprawdzenie jej referencji – doświadczenie oraz pozytywne opinie innych klientów staną się najlepszą gwarancją zdrowych, pożywnych i smacznych posiłków. Przeglądając oferty warto zadbać o wybór firmy zatrudniającej wykwalifikowanych dietetyków, którzy zatroszczą się o skompletowanie zbilansowanej i smacznej diety.