Czym są uprawnienia Sep i jak je zdobyć?

Czym są uprawnienia Sep i jak je zdobyć?

15 czerwca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Sep to skrót oznaczający Stowarzyszenie Elektryków Polskich, na pewno spotkał się z nim każdy, kto pracuje w branży elektrycznej. Uprawnienia Sep są niezbędne do tego, aby móc ubiegać się o pracę na danym stanowisku w branży elektrycznej oraz aby móc wykonywać swoje obowiązki, jako elektryk.

Kiedy uprawnienia sep są niezbędne?

Uprawnienia Sep można podzielić na trzy grupy G1, G2 i G3. G1 to kursy sep Warszawa elektryczne, one dedykowane są osobom zajmującym się na co dzień eksploatacją lub dozorem urządzeń, sieci elektroenergetycznych, instalacji. G2 to kursy energetyczne, które powinny zainteresować osoby zajmujące się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych. Natomiast G3 to kursy gazowe, dedykowane osobom zajmującym się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych. Pamiętajmy, aby wybrać odpowiedni kurs, warto upewnić się, że szkolenie będzie nam potrzebne.

Jak wygląda kurs sep i ile trwa?

Szkolenia sep Warszawa są krótkie, w zależności od liczby kursantów trwają od kilku do kilkunastu godzin. Dużą zaletą jest to, że kursy są prowadzone na terenie całej Polski, poza tym można zdecydować się także na szkolenia internetowe. Dzięki temu zaoszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze. Kurs ma za zadanie przygotować kursantów do wykonywania zawodu elektryka oraz zawodów pośrednich związanych z branżą elektryczną.
Pamiętajmy, że po odbyciu kursu sep Warszawa, trzeba osobiście stawić się na egzaminie w budynku Sep, gdyż jest on nadzorowany przez specjalnie wyznaczoną do tego komisję. Aby zdobyć uprawnienia sep Warszawa trzeba przystąpić do egzaminu ustnego, który może zakończyć się wynikiem pozytywnym lub negatywnym. Wcześniej zależy sprawdzić także cenę egzaminu, niestety może się ona zmieniać. Obecnie kosztuje 260 złotych. Uprawnienia ważne są przez 5 lat, począwszy od daty zdania egzaminu. Świadectwa są wydawane w ciągu 2 tygodni od ogłoszenia wyników.

Jeżeli chodzi o cenę szkolenia sep Warszawa, to w dużej mierze będzie zależeć ona od liczby kursantów, im będzie ich więcej, tym będzie niższa, jest to dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy inwestują w szkolenia dla swoich pracowników. Na szkolenie można zapisać się indywidualnie, jest także możliwość zorganizowania kursu dla pracowników, w tym wypadku są to spotkania zamknięte. Uprawnienia Sep Warszawa są niezbędne do tego, aby móc wykonywać obowiązki zawodowe w legalny i co najważniejsze bezpieczny sposób, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na ukończenie takiego kursu.