Czym charakteryzuje się catering pracowniczy?

Czym charakteryzuje się catering pracowniczy?

6 września, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Każdy słyszał o firmach cateringowych, które zapewniają urozmaicone menu na różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe lub jako codzienne wyżywienie dla osób zabieganych. Jest także szeroka oferta cateringu pracowniczego. Szczególnie dużo firm działa na terenie Wrocławia i w okolicach ze względu na dużą ilość fabryk.

Catering pracowniczy – kiedy warto skorzystać?

Noclegi pracownicze Wrocław znajdują się na terenie i w okolicach dużych fabryk i siedzib firm. Wielu pracowników jest zatrudnionych w takich miejscach zza granicy lub z innych regionów kraju. Muszą mieć oni zapewniony nocleg, ale także i wyżywienie. Hotel pracowniczy Wrocław najczęściej w swojej ofercie ma także catering, który może być podawany pracownikom na terenie miejsca pracy lub w hotelu. Z takiej opcji korzysta bardzo duża ilość przedsiębiorców, którzy potrzebują solidnych pracowników. Najczęściej hotel pracowniczy Wrocław jest usytuowany blisko firmy, aby pracownicy mogli szybko przemieścić się z pokoju do miejsca pracy. Również firmy cateringowe mają kuchnię blisko dużych fabryk czy korporacji, aby posiłki docierały świeże i ciepłe.

Jakie menu oferuje catering pracowniczy?

Firmy cateringowe mają w swojej ofercie urozmaicone dania. Catering pracowniczy tak na dobrą sprawę nie różni się bardzo od zwykłego cateringu. Jedyną różnicą jest ilość posiłków przygotowywanych w ciągu jednej chwili. Najczęściej serwowane są dania dla kilkudziesięciu osób, choć zdarzają się miejsca, gdzie trzeba przygotować ich nawet kilkaset. Do wyboru jest standardowe menu. Osoby niejedzące mięsa mogą zamówić dania wegetariańskie. To samo tyczy się wegan czy osób uczulonych na gluten i laktozę. Oczywiście można zamówić jedynie dania obiadowe, ale także i całodniowe wyżywienie. Najczęściej cena takiego dania jest dużo niższa niż w przypadku dań zamawianych w restauracji czy barze, a więc zdecydowana większość pracowników decyduje się na taką formę wyżywienia.

Catering pracowniczy Wrocław – zalety

Catering pracowniczy przede wszystkim jest dość tani. Pracownicy mogą wybierać spośród wielu dań. Wszystko jest przygotowywane ze świeżych produktów i można liczyć na smaczne posiłki. Najczęściej noclegi pracownicze Wrocław mają podpisaną umowę z firmą cateringową, co obniża koszty i noclegu i posiłków. Nie trzeba się przejmować gotowaniem, a pracownicy mogą po pracy odpoczywać i skupić się na sobie.