Panele ścienne do kuchni. Z nimi można ochronić ściany

Panele ścienne do kuchni. Z nimi można ochronić ściany

7 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

W kuchni wykonuje się wiele czynności, które mogą doprowadzić do zabrudzenia ścian. Już kipiąca zupa może spowodować zaplamienie ściany w okolicy kuchenki. Przygotowywanie potraw, przypadkowe upuszczenie garnka z zupą i wykonywanie wielu innych kuchennych prac, niesie ze sobą ryzyko zabrudzenia ścian przy meblach czy stole. Malowanie ich – szczególnie kiepskiej jakości farbą – to z reguły bardzo zły pomysł.

Na ścianach powinny znaleźć się materiały plamoodporne i zmywalne

W wielu kuchniach zakłada się po prostu płytki ścienne. Z reguły jednak są one zakładane do pewnej wysokości na ścianach, powyżej ściana już jest odkryta, tylko pomalowana. Na te części ścian warto założyć panele PCV do kuchni. Dlaczego panele ścienne do kuchni PCV w takich miejscach powinny się znaleźć? Ponieważ można je wielokrotnie zmywać, bez ryzyka pogorszenia ich wyglądu. Panele ścienne do kuchni PCV są tez całkowicie plamoodporne i wodoodporne. Nawet więc po latach użytkowania i zmywania plam, które na nich się pojawią, wciąż będą wyglądać idealnie.

Banalnie prosty montaż

Panele PCV do kuchni są samoprzylepne. Do ściany je się po prostu przykleja. Można kupić takie panele o określonych wymiarach i wyglądzie. W przestrzeniach pomiędzy meblami jest jednak pewna ilość miejsca. Nie zawsze uda się kupić takie panele, które całkowicie wypełnią przestrzeń, bez konieczności ich docinania. W takich miejscach o wiele lepiej założyć przygotowany pod wymiar panel ścienny do kuchni, ale duży. Jeden taki panel ścienny do kuchni będzie wyglądać na ścianie jak duża płytka czy inna ozdoba.

Oczywiście panele ścienne nie mogą być przyklejane na nierówne czy też zniszczone ściany. Podłoże, na którym będzie panel ścienny, musi być suche i wyrównane. Przyklejenie paneli ściennych na krzywą ścianę, może w najlepszym przypadku spowodować to, że szybko zaczną się odklejać. Najczęściej jednak pozostaną na takiej ścianie, z uwagi jednak na jej krzywiznę i panele ścienne będą krzywe i mało estetyczne.

Mycie paneli ściennych

Warto pamiętać, że mycie paneli ściennych nie jest problemem. Jeśli jednak plamy pozostaną na nich długo, mogą zaschnąć, przez co ich usuwanie będzie trudniejsze i może spowodować zarysowanie paneli. Zawsze więc zabrudzone panele ścienne należy umyć jak najszybciej. Do tego celu najlepiej użyć wody z płynem do naczyń lub też innego środka, dzięki któremu zmywanie tłustych plam jest dużo łatwiejsze, niż zmywanie samą wodą.