Licówki – szybki sposób na hollywoodzki uśmiech

Licówki – szybki sposób na hollywoodzki uśmiech

23 września, 2020 Wyłącz przez Adamin

Twoje zęby mają nieestetyczny kształt? A może przebarwienia, których nie da się usunąć? Rozwiązaniem takich problemów mogą być licówki. Podpowiadamy, czym dokładnie są i kiedy warto się na nie zdecydować!

Osobom odwiedzającym ośrodki jak gabinet czy klinika dentystyczna Łódź może zaoferować kompleksową obsługę najlepszych stomatologów. W prywatnych placówkach można skorzystać z najszerszej pomocy – także w ramach stomatologii estetycznej.

Licówki stomatologiczne – co to jest?

Licówka jest rodzajem stałej protezy zębowej, która umieszczana jest bezpośrednio na licowej – przedniej warstwie zęba. Celem takiego zabiegu jest poprawa estetyki uśmiechu wtedy, gdy pacjent nie jest z niego zadowolony.

Zabieg może wykonać jedynie prywatny dentysta Łódź ani żadne inne miasta w Polsce nie oferują refundacji takich procedur – zabieg jest pełnopłatny.

Rodzaje licówek

W każdym gabinecie prywatnym, w którym przyjmuje stomatolog Łódź również oferuje takie zabiegi, można skorzystać z zabiegu zakładania licówek.

Gabinety oferują dwa warianty uzupełnień:

  • licówki kompozytowe – do ich wykonania stosowany jest materiał światłoutwardzalny wykorzystywany także do plombowania zębów
  • licówki porcelanowe – wykonane są z ceramiki, dokładnie z porcelany

Gdy chodzi o koszty, licówki kompozytowe są tańsze od porcelanowych. Z drugiej strony nie są tak wytrzymałe. Podczas gdy kompozyt wymaga wymiany po około 5 latach, porcelana może posłużyć nawet przez około 15 lat!

Kiedy warto wykonać licówki?

Dla osób poszukujących dobrej placówki jak klinika dentystyczna Łódź przygotowała wiele ofert. Kiedy warto udać się do stomatologa w celu założenia licówek?

Wskazania do wykonania licówek to:

  • nieestetyczny kształt i wielkość zęba
  • nieprawidłowe miejsce zęba w łuku
  • niemożliwe lub trudne w usunięciu przebarwienia
  • nadłamanie, skruszenie zęba

Wobec tego dentysta w Łodzi może wykonać zabieg zawsze wtedy, gdy pacjent nie jest całkowicie zadowolony ze swojego uśmiechu i chciałby szybko go poprawić.

Zakładanie licówek u stomatologaDobry dentysta Łódź oraz w innych miastach może zapewnić swoim klientom kompleksową pomoc przy poprawie estetyki zębów – także z użyciem licówek.

Zabieg ten jest mało inwazyjny, szybki i daje natychmiastowe efekty. Licówki wymagają jedynie lekkiego szlifowania nawierzchni zębów przed ich założeniem, dlatego jest to zabieg całkowicie odwracalny.

Gdy zatem uśmiech wymaga dopracowania, warto sprawdzić licówki. Doświadczony stomatolog Łódź to jedno z miast, gdzie można otrzymać taką obsługę, doradzi wtedy, czy jest to najlepszy sposób na hollywoodzki uśmiech.