Leczenie zębów w narkozie. Opcja dla tych, którzy się boją dentysty

Leczenie zębów w narkozie. Opcja dla tych, którzy się boją dentysty

7 kwietnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Leczenie zębów w narkozie to opcja dostępna w wielu gabinetach.. Oczywiście nie każda klinika dentystyczna Zabrze oferuje taką możliwość, jednak każdy, kto szuka, znajdzie miejsce, gdzie stomatolog Zabrze leczy zęby w narkozie. Kto powinien na takie leczenie się decydować? Wiele jest odpowiedzi.

Dla osób, które boją się dentysty

Najliczniejszą grupą pacjentów, którzy chcą skorzystać z leczenia zębów w narkozie, są ci, którzy panicznie boją się dentysty. Osoby, które na samo hasło dentysta Zabrze Zaborze, po prostu zaczynają się bać. Leczenie zębów w narkozie polecane jest także w przypadku pacjentów niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób starszych, gdzie wymagane jest – na przykład – jednoczesne usunięcie wielu zębów przed dopasowaniem protezy. Warto wiedzieć, że stomatolog Zabrze nigdy nie usypia pacjenta na wiele minut czy godzin. Taka narkoza, charakterystyczna dla zabiegów operacyjnych na sali operacyjnej, w przypadku leczenie stomatologicznego jest niemożliwa do wykonania. W przypadku dentystów, narkoza to pojęcie wręcz przesadzone. Pacjent nie jest usypiany poprzez podanie specjalnych gazów przez maskę, ale na skutek podania dożylnie leków usypiających. Narkoza jest zawsze bardzo krótka i powtarzana wielokrotnie. Zasada jest prosta. Anestezjolog, który uczestniczy w takim leczeniu, usypia pacjenta na 2-3 minuty, w trakcie których dentysta wykonuje najbardziej bolesne części leczenia dentystycznego, po czym go wybudza i przy kolejnych trudnych etapach leczenia, usypia pacjenta ponownie.

Warto stawiać na najlepszych

Nie każda klinika dentystyczna Zabrze leczy w narkozie. W niektórych taka opcja jest dostępna, ale niechętnie wykorzystywana. Decydując się na leczenie zębów w narkozie, warto więc stawiać na najlepszych. Na kliniki, gdzie dentysta Zabrze Zaborze, taką formę leczenia wykonuje od dawna i często. To jest gwarancją profesjonalizmu i minimalizuje ryzyko komplikacji związanych z takim leczeniem.

Po narkozie warto poczekać w klinice

Teoretycznie pacjent już po zakończeniu leczenia i wybudzeniu może pójść do domu. Rozsądnie jest jednak usiąść w poczekalni gabinetu na co najmniej kilkanaście minut i dojść do siebie. To ważne, bowiem gdyby coś się działo, stomatolog Zabrze lub anestezjolog jest w stanie zareagować. Rzecz jasna na takie leczenie nie warto przyjeżdżać własnym samochodem, prowadzenie pojazdu kilka chwil po wybudzeniu z narkozy jest bowiem bardzo ryzykowne.

Leczenie zębów w narkozie to opcja przede wszystkim dla tych, którzy się boją stomatologa, ale nie tylko. Droższa od klasycznego leczenia dentystycznego, jednak są sytuacje, gdzie warto na takie rozwiązanie się zdecydować. W trakcie jednej wizyty u dentysty i pod narkozą, można wyleczyć choć kilka zębów i mieć pewność, że stan uzębienia jest lepszy lub doskonały.