Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie kanałowe Wrocław

26 maja, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Każdy z nas kiedyś słyszał lub sam doświadczył leczenia kanałowego zęba. Poprzedza go najczęściej silny ból, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, który utrzymuje się nieprzerwanie nawet kilka dni. Aby zrozumieć na czym dokładnie polega leczenie kanałowe trzeba zapoznać się z podstawową budową zęba.

Budowa zęba

Ząb składa się z dwóch podstawowych części: korzenia i korony. Korzeń umiejscowiony jest w kości, zaś korona to część widoczna zęba w jamie ustnej. Jedną z warstw korony jest miazga zęba: miejsce szczególnie unerwione, które wypełnione jest tkanką łączną typu embrionalnego. Główną funkcją miazgi jest dostarczanie do zęba tlenu i substancji odżywczych, ochrona przed infekcjami oraz współtworzenie kolejnych warstw zębiny. Leczenie kanałowe zęba staje się koniecznością, gdy dochodzi do zapalenia miazgi zębowej.

Na czym polega leczenie kanałowe Wrocław?

Leczenie kanałowe, zwane endodontycznym polega na usunięciu z zęba chorobowo uszkodzonych tkanek, wyczyszczeniu kanałów zębowych oraz zabezpieczeniu powstałej w wyniku zabiegu przestrzeni specjalnie przygotowanym materiałem. Do nieodwracalnego zapalenia miazgi dochodzi w sytuacji, gdy nieleczona próchnica atakuje zęby. Rozwijające się i namnażające bakterie wywołują poważny stan zapalny, któremu zaczyna towarzyszyć silny ból, który nasila się w trakcie jedzenia słodyczy lub picia zimnych albo gorących napojów. Przy zapaleniu miazgi ból pojawia się też podczas próby zmiany pozycji ciała, zwłaszcza w przypadku przechylania głowy.

Gdzie umówić się na zabieg leczenia kanałowego?

Endodoncja Wrocław to właściwe miejsce do leczenia zębów, w tym leczenia kanałowego. Profesjonalni i doświadczeni lekarze sprawią, że leczenie endodontyczne Wrocław będzie szybkie, bezbolesne i, co najważniejsze, skuteczne. Kiedyś pacjenci często decydowali się na ekstrakcję chorych zębów, gdyż leczenie nie przynosiło założonych efektów. Dziś leczenie kanałowe Wrocław wykorzystuje najnowszą wiedzę, doświadczenie oraz środki farmakologiczne, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jeśli chcesz, aby Twoimi zębami zajęli się prawdziwi profesjonaliści już dziś wybierz leczenie endodontyczne Wrocław. Zapisz się na wizytę i przekonaj się, że endodoncja Wrocław to najwyższy poziom świadczonych usług stomatologicznych.