Implanty zębowe – czy różnią się od naturalnych zębów?

Implanty zębowe – czy różnią się od naturalnych zębów?

24 lipca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Kiedyś jako implanty zębowe wykorzystywano kawałki odpowiednio ukształtowanego złota. Były one traktowane jako symbol bogactwa, choć równocześnie były dość widoczne i mało estetyczne. Obecnie implanty zębowe są produkowane z coraz większą precyzją po to, by były dyskretne i równocześnie bardzo wytrzymałe. Czy implanty Toruń można odróżnić od naturalnych zębów? Czy widać różnicę?

Implanty zębów Toruń – naturalny wygląd

Nowoczesne implanty zębowe są nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka od pozostałych zębów. Często dobiera się je pod kątem odpowiedniego odcienia i kształtu tak, by jak najlepiej wpisywały się w uśmiech pacjenta. Oczywiście decydując się na implanty zębowe Toruń, można od razu wykorzystać sytuację i zadbać o wybielenie czy piaskowanie pozostałych zębów. W ten sposób można nie tylko uzupełnić brak, ale przy okazji też poprawić wygląd całego uzębienia. Tutaj trzeba jednak podkreślić, że rzeczywiście główną ideą stojącą za wstawieniem implantów zębowych jest osiągnięcie naturalnego efektu. Chodzi przecież o to, by po ubytku nie pozostał żaden ślad, więc jego uzupełnienie powinno być tak dyskretne, jak to tylko możliwe. Nie ma przecież powodu, by o braku w uzębieniu wiedział ktokolwiek poza osobą, która rzeczywiście je ma. To wciąż dość wstydliwy temat.

Wysoka jakość implantów ma znaczenie

Jeśli chodzi o implanty Toruń, to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich jakość. To nie jest tak, że każdy stomatolog potrafi wykonać je w sposób prawidłowy, czy też, że każdy implant jest tej samej jakości. Teoretycznie wszystkie powinny spełniać te same normy, ale w rzeczywistości wciąż pozostaje wiele miejsca na różnice pomiędzy nimi. Tańsze implanty zębów Toruń wciąż mogą być bezpieczne dla zdrowia i dobrze sprawdzać się w praktyce, mimo że ich wytrzymałość będzie mniejsza, a wygląd mniej dyskretny. Dlatego, by implanty zębowe Toruń wyglądały tak, jak powinny, warto stawiać ogromny nacisk na ich jakość. Z pewnością na implantach nie powinno się oszczędzać. W końcu to inwestycja na lata, a nie na rok czy dwa. Dobrze jest więc przed podjęciem ostatecznej decyzji przedyskutować sprawę ze stomatologiem i poprosić go o radę. W ten sposób możesz otrzymać sprawdzone informacje z pierwszej ręki i dowiedzieć się, które rozwiązanie cieszy się największym zainteresowaniem i zaufaniem pacjentów.