Ile kosztuje kurs i uprawnienia Sep?

Ile kosztuje kurs i uprawnienia Sep?

2 sierpnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Uprawnienia Sep to kwalifikacje wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju prac związanych z dozorem oraz eksploatacją urządzeń elektrycznych pracujących pod napięciem nie większym niż 1 kV. Aby móc zdobyć uprawnienia Sep niezbędne jest ukończenie kursu. Gdzie wybrać się na taki kurs i jakie koszty będziemy musieli ponieść?

Gdzie zapisać się na kurs Sep?

Chociaż może się wydawać, że to, gdzie zapiszemy się na kurs, nie ma większego znaczenia, nie jest to prawdą. Okazuje się bowiem, że tego typu szkolenia mogą znacząco się od siebie różnić. Dużo zależy w tym wypadku od renomy danego ośrodka szkoleniowego, kwalifikacji kadry dydaktycznej, a także formy kursu. Obecnie nie musimy się ograniczać wyłącznie do firm szkoleniowych mających siedzibę w naszym miejscu zamieszkania, ponieważ większość kursów odbywa się online. To znacznie ułatwia sprawę, jest wygodne i daje większe możliwości. Co ciekawe, do egzaminu państwowego Sep również możemy przystąpić online, a więc uprawnienia Sep można uzyskać bez wychodzenia z domu.

Kurs i uprawnienia Sep do 1kv – cena

Uprawnienia Sep do 1kv cena nie są drogie, co więcej kurs Sep trwa tylko jeden dzień. Kurs jest dość prosty, a jego koszt to około 290 złotych. Za każdą kolejną kategorię kwalifikacji będziemy zobowiązani dopłacić 50 złotych. Jeżeli chodzi o przystąpienie do egzaminu, to kosztuje on 260 złotych, co także trzeba uwzględnić w swoim budżecie.

Uprawnienia Sep można zdobyć bez wychodzenia z domu, choć warto dołożyć starań, aby znaleźć szkoleniowca, który będzie wysoko wykwalifikowany i pomoże nam solidnie przygotować się do egzaminu państwowego. Kurs Sep cena nie jest drogi, dlatego warto zrobić go na własną rękę, wówczas będziemy mieć większe szanse na znalezienie ciekawej pracy. Mimo że to po stronie pracodawcy leży zapewnienie nam szkolenia Sep, jeżeli będziemy je mieć, wówczas nasze szanse na zatrudnienie bez wątpienia będą większe.

Praca elektryka jest ceniona i tacy specjaliści są pożądani na rynku pracy. To dlatego dobrym wyborem jest rozwój zawodowy w tym kierunku. Uprawnienia Sep do 1kv cena jest przystępna i może zrobić je każdy, wystarczy mieć 18 lat i posiadać wykształcenie podstawowe. To dobra wiadomość, bo oznacza, że w dowolnym momencie możemy się przebranżowić na elektryka, potrzebna jest tylko chęć do nauki.