Czy warto wstawić implant zębowy?

Czy warto wstawić implant zębowy?

10 sierpnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Implant stomatologiczny jest sztucznym korzeniem zęba, który przeważnie wykonany jest z tytanu. Jego zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia, który wcześniej został utracony. Najczęściej na implancie umieszcza się koronę w celu uzupełnienia jednego zęba. Umieszczając koronę na kilku implantach, można umocować całą protezę zębową. Jest wiele rodzajów implantów. Wstawienie implantów niesie ze sobą szereg zalet, choć o wadach też należy wspomnieć.

Implanty zębów Szczecin – rodzaje

Przed podjęciem decyzji o wstawieniu implantu, należy wnikliwie sprawdzić, który z dwóch dostępnych rodzajów będzie najlepszy. Do wyboru są implanty tytanowe, które z powodu swojej szarej barwy nie najlepiej się prezentują. Ponadto do wyboru są także implanty cyrkonowe, mające kolor kości słoniowej. I to właśnie w tym przypadku możemy liczyć na idealne wręcz podobieństwo do zębów własnych. Warto jednak mieć na uwadze, że to rozwiązanie jest znacznie droższe niż implanty tytanowe.

Implanty zębów Szczecin w obu przypadkach są materiałami wytrzymałymi. Ponadto można liczyć na idealną integrację implantów z tkanką kostną. W ostatnim czasie dosyć popularnym rozwiązaniem są trzony tytanowe. Jednakże według najnowszych badań wynika, że około 1% pacjentów ma uczulenie na tlenek tytanu. Z pomocą przychodzi wtedy cyrkon, który bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

Implanty Szczecin – korony

Wiemy już, że pojedynczy implant zęba zbudowany jest z trzonu, który umieszcza się precyzyjnie w kości, a także korony protetycznej. Można wyróżnić kilka rodzajów koron, między innymi korony cyrkonowe, które są materiałami najdroższymi, ale także najtrwalszymi. Ich zaletą jest duże podobieństwo do naturalnych zębów. Ponadto dostępne są także korony: ceramiczne, akrylowe, metalowe, metalowe licowane akrylem oraz metalowe licowane porcelaną,

Implanty Szczecin cennik

Implanty Szczecin cennik uzależniony jest przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonana jest korona. Koszt wszczepienia sztucznego korzenia wacha się w przedziale 3,5 do 5 tysięcy złotych. W przypadku łącznika, czyli tak zwanego filaru, cena wynosi około 600 złotych, a sama korona kosztuje od 800 złotych do nawet 2 tysięcy złotych.

Wstawienie implantów zębowych z pewnością nie należy do tanich, Z drugiej jednak strony umożliwia normalne funkcjonowanie i zachowanie estetyki twarzy.