Czy każda wizyta u dentysty musi boleć?

Czy każda wizyta u dentysty musi boleć?

14 lipca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Kliniki dentystyczne oferują szeroki wachlarz usług, które mają na celu nie tylko leczenie zębów, ale również zdecydowane polepszenie ich wyglądu. Stosują nowoczesne urządzenia i metody, które potrafią diametralnie odmienić każdy uśmiech. Bywa, że leczenie ogranicza się do jednej wizyty i obejmuje co najwyżej usunięcia kamienia, czasem jednak wydłuża się to w miesiące, ale zawsze kończy się pozytywnym efektem.

Usuwanie kamienia

Każdy dentysta Kraków ma w swojej ofercie tak popularną usługę jak usuwanie kamienia nazębnego. Okazuje się, że stosowanie tego zabiegu skutecznie wpływa na zdrowy stan zębów. Polega ona na pozbyciu się z powierzchni zębów twardej i zmineralizowanej płytki nazębnej. Płytka ta jest idealną pożywką dla bakterii, które lubią się w niej zasiedlać i tym samym szkodzić naszym dziąsłom i zębom. Do tego jest widoczna gołym okiem i psuje efekt zdrowego uśmiechu. Każda klinika dentystyczna Kraków wykonuje ten popularny zabieg na życzenie klienta. Stomatolog Kraków rozpoczyna ten prosty zabieg od usunięcia za pomocą skalera ultradźwiękowego kamienia nazębnego. Zostaje on rozbity i oderwany od zębów oszczędzając przy tym szkliwo. Drugim etapem jest piaskowanie, które polega na wypolerowaniu zębów piaskiem zmieszanym z wodą i powietrzem. Na końcu wykonuje się jeszcze fluoryzację, która ma działanie przeciwpróchnicze.

Wrażliwość zębów

Wrażliwość zębów u każdego jest inna i pewnie jest to związane również z ogólną i indywidualną wytrzymałością na ból. Dla jednych prawie każda wizyta w klinika dentystyczna Kraków kończy się podaniem znieczulenia, u innych stosowane jest to tylko w konkretnych sytuacjach, na przykład przy wyrywaniu zęba. Dentysta Kraków, zanim przystąpi do zabiegu, na pewno poinformuje o możliwym dyskomforcie, który może się pojawić. Usuwanie kamienia nazębnego nie wiąże się z bólem, ale ponieważ jest ono wykonywane we wrażliwej okolicy zęba, bo tuż przy dziąśle i w okolicy szyjki zęba, to pacjent może odczuć nieprzyjemny dyskomfort. Nie jest to jednak typowy ból dla zabiegów stomatologicznych.

Co pomoże w walce z kamieniem?

Stomatolog Kraków po wykonaniu zabiegu poinformuje pacjenta, co należy robić, by zapobiegać ponownemu tworzeniu się kamienia nazębnego, bo niestety, nie jest to raczej zabieg jednorazowy. Ważna jest profilaktyka, którą każdy może przeprowadzać codziennie w domu. Jest to na przykład codzienne nitkowanie przerw między zębami, bo to tam najwcześniej tworzy się kamień. Oprócz nici dentystycznych można stosować także irygator i specjalne płyny i pasty.