Chirurg szczękowy w Tychach – kiedy się do niego zgłosić?

Chirurg szczękowy w Tychach – kiedy się do niego zgłosić?

25 marca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Schorzenia jamy ustnej to nie zawsze pole działania tylko zwykłego stomatologa – często zdarza się, że konieczne jest zgłoszenie się do specjalisty, jakim jest chirurg stomatolog Tychy. W jakich okolicznościach należy się do niego zgłosić i czym zajmuje się tego rodzaju lekarz?

Ekstrakcja ósemek i nie tylko – chirurg stomatolog Tychy

Leczenie zachowawcze, kanałowe, a nawet ekstrakcja zęba – z tymi schorzeniami bez obaw można zgłosić się do zwykłego dentysty. Czasem jednak okazuje się, że zabieg, który należy wykonać, jest znacznie poważniejszy i należy udać się do innego specjalisty. Zazwyczaj jest to chirurg dentysta Tychy. Co wchodzi w zakres jego działania?

Do chirurga dentysty w Tychach udajemy się przede wszystkim w takich sytuacjach jak usunięcie ósemek – jest to jeden z najczęstszych zabiegów, jakie się wykonuje w tego rodzaju gabinetach, ale nie tylko. Tutaj również wykonuje się takie zabiegi jak podniesienie dna zatoki, resekcja wierzchołka zęba, usunięcie części korzeni, wyłuszczenie torbieli, wszczepienie implantu czy nawet korekcja tkanek miękkich, np. plastyka dziąseł czy podcięcie wędzidełka. Tym wszystkim może zająć się właśnie chirurg stomatolog Tychy.

Chirurg szczękowy Tychy

Zadaniem tego specjalisty są zabiegi nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale również okolic przyległych. Dlatego należy do niego zgłosić się z odpowiednio przygotowaną dokumentacją medyczną. Chirurg szczękowy Tychy przeprowadza także znacznie bardziej inwazyjne operacje zarówno w gabinecie, jak i warunkach szpitalnych. Są to bardzo różne zabiegi z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej. Niezbędna jest więc również współpraca z innymi specjalistami, np. laryngologiem.

W chirurgii szczękowej wyróżnia się jeszcze bardziej szczegółowe dziedziny, w tym między innymi chirurgię urazową, onkologiczną oraz zaburzeń rozwojowych. Operacje i zabiegi wykonuje się więc po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną. Chirurg szczękowy Tychy może także zlecić dodatkowe niezbędne badania, które umożliwią przeprowadzenie określonego zabiegu czy operacji.

Doświadczenie i profesjonalizm

Chirurg dentysta Tychy to lekarz z szeroką wiedzą oraz doświadczeniem. W swojej pracy wykorzystuje tylko wysokiej jakości w pełni profesjonalny sprzęt. Dzięki temu każdy zabieg czy operacja przebiega sprawnie oraz adekwatnie do oczekiwań pacjenta.